Bezpieczny seks w wakacje: wszystko, co musisz wiedzieć

Bezpieczny seks w wakacje to niewątpliwie ważna kwestia, o którą warto odpowiednio zadbać. Jeśli letnia beztroska kojarzy Ci się z tego rodzaju przyjemnościami, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka ważnych porad oraz informacji, dzięki którym zadbasz o to, aby wakacyjne uniesienia były nie tylko przyjemne, ale również bezpieczne.

Wakacyjny seks – kilka najważniejszych informacji

Aby wakacyjny seks był bezpieczny, warto sprawdzić swój stan zdrowia jeszcze przed wyjazdem. Czasami bowiem mogą zdarzać się infekcje, które są niedoleczone lub nie dają objawów, dzięki którym można w stu procentach stwierdzić ich obecność. Udaj się do lekarza ginekologa albo lekarza pierwszego kontaktu, aby uzyskać skierowanie na potrzebne badania krwi. Dzięki nim upewnisz się o braku infekcji oraz sprawdzisz, czy nie jesteś nosicielem chorób przenoszonych drogą płciową. Wykonanie takich badań jest bardzo ważne zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Warto robić je regularnie, a nie tylko przed udaniem się na wakacyjny wyjazd. Dzięki temu można bowiem uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Wykonując potrzebne badania krwi, dbasz nie tylko o siebie, ale także o osoby, z którymi będziesz uprawiać seks.

Bezpieczny seks? Pamiętaj, że ważne jest miejsce. Chociaż zbliżenie na łące lub plaży może wydawać się bardzo ciekawym i doskonałym pomysłem, takie przygody nie zawsze kończą się dobrze. Łąki są bowiem pełne kleszczy i mrówek, a piasek wpijający się w różne części ciała to gwarancja braku satysfakcji ze zbliżenia. Wakacyjny seks budzi wiele emocji, ale mimo wszystko zawsze warto pamiętać o rozsądnym podejściu do tematu.

Seks w wakacje – zadbaj o zabezpieczenie

Bezpieczny seks w wakacje to taki, który odbywa się z użyciem odpowiedniego zabezpieczenia. Bardzo popularne są prezerwatywy, warto mieć je przy sobie niezależnie od płci. Jeśli jesteś kobietą i przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne, plastry lub stosujesz inną metodą hormonalną, pamiętaj, że nie chroni Cię ona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Niezależnie od zabezpieczeń stosowanych na co dzień, pamiętaj, aby na wakacje zabrać prezerwatywy dobrej jakości. Upewnij się także, iż zakupione opakowanie jest zdatne do użycia. Ważne jest również to, aby tego rodzaju środki zabezpieczające kupować w aptece. Jest to bowiem miejsce, w którym odpowiednio dba się o przechowywanie. W aptekach prezerwatywy nie są także narażone na spotkania z żartownisiami, co jest bardzo dużą zaletą.

Czy prezerwatywa chroni przed HIV? Tak, jej używanie to skuteczny sposób na zapobieganie ciąży oraz chorobom przenoszonym drogą płciową. Co zrobić, aby mieć większą pewność, że zadziałają dobrze? Należy zwrócić uwagę na odpowiednie stosowanie. Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w ulotce dołączonej do opakowania produktu. Pamiętaj także, że dostępne są różne warianty. Można na przykład kupić prezerwatywy z dodatkowym nawilżeniem, wypustkami lub takie, które chłodzą. Takie dodatki sprawiają, że letnie zbliżenia są jeszcze bardziej przyjemne oraz satysfakcjonujące. Warto zaopatrzyć się w różne rodzaje prezerwatyw, aby móc skorzystać z wielu możliwości i przekonać się, jaka jest najlepsza.

Dostępne usługi:

Zakupy przed wyjazdem – nie tylko prezerwatywy

Wiesz już, gdzie kupić prezerwatywy, a także co zrobić, aby seks był bezpieczny i satysfakcjonujący. Pamiętaj jednak, że przed wyjazdem warto kupić również:

  1. Lubrykant – zwiększa doznania, pomaga szczególnie wówczas, gdy stres uniemożliwia odbycie stosunku. Dobrej jakości lubrykant sprawdzi się idealnie na wyjeździe wakacyjnym pełnym przygód.
  2. Tabletka dzień po – chociaż poprawnie używane prezerwatywy są bardzo skuteczne, pamiętaj, że wpadki się zdarzają. Jeśli jesteś kobietą, przed wyjazdem warto postarać się o otrzymanie recepty na tabletkę dzień po. Pamiętaj, że możesz zrealizować ją do 30 dni od daty wystawienia. Jeśli będziesz musiała jej użyć, zapoznaj się dokładnie z ulotką dołączoną do opakowania produktu. Warto wiedzieć, że tabletka dzień po nie jest środkiem wczesnoporonnym.

Jeśli będziesz pamiętać o powyższych kwestiach, wakacje na pewno będą bardzo udane.

Wakacyjne imprezy – zachowaj ostrożność

Wiesz już, że choroby przenoszone drogą płciową to jedno z najważniejszych zagrożeń, przed którym należy się odpowiednio chronić. Warto pamiętać także o zachowaniu ostrożności na wakacyjnych imprezach. To właśnie w klubach bardzo często poznaje się osoby, które są gotowe i chętne na przelotne romanse. Pamiętaj jednak, że nie każdy bawiący się w takich miejscach ma uczciwe zamiary. Oto kilka ważnych porad:

  1. Drink zawsze przy sobie – nie pozostawiaj swojego napoju bez opieki. Jest to bardzo ważne, pozwala bowiem uchronić się przed wypiciem napoju doprawionego pigułką gwałtu, narkotykiem lub inną tego rodzaju substancją.
  2. Zaufaj swojej intuicji – często mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Zdecydowanie dobrym pomysłem jest kierowanie się tą zasadą na wakacyjnych imprezach. Jeśli ktoś chce nawiązać z Tobą kontakt, ale zachowuje się dziwnie lub niepokojąco, nie decyduj się na rozmowę ani tym bardziej kontakt seksualny.
  3. Nie ulegaj namowom – chodzi tutaj o sytuacje, w których druga osoba nie chce użyć prezerwatywy. Nie wierz zapewnieniom o badaniach, zawsze na wakacjach warto zadbać o zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Nie ulegaj namowom, a na pewno nie pożałujesz.
  4. Nie obiecuj, jeśli nie możesz dotrzymać słowa – pamiętaj, że nie każdy, kto decyduje się na wakacyjny seks, traktuje takie zbliżenie jako jednorazową przygodę. Dla wielu osób jest to bowiem ważny krok do zakochania. Jeśli druga osoba jest wyraźnie zainteresowana czymś innym niż Ty, nie składaj jej obietnic, których nie możesz dotrzymać.

Jeśli będziesz pamiętać o powyższych radach, wakacje na pewno będą bardzo udane. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nawet jeśli letni klimat mocno uderza do głowy, postaraj się zachować ostrożność. Dzięki temu zadbasz nie tylko o siebie, ale także o osoby, z którymi nawiązujesz relacje.

4,8/5 - (19 votes)