Viregyt-k 100mg – co to jest oraz kiedy się go stosuje?

viregyt-k 100 mg

Viregyt k 100 mg to lek wydawany na receptę, który stosuje się w leczeniu objawów Parkinsona oraz grypy typu A. 

Viregyt-K jest lekiem dopaminergicznym. Oznacza to, że może zwiększać poziom pewnych związków chemicznych, które przenoszą impulsy w układzie nerwowym, w tym w mózgu. Produkt ten ma także działanie przeciwwirusowe. Lek ten stosuje się m.in. w celu leczenia wirusa grypy typu A, ale również pomaga łagodzić objawy choroby Parkinsona poprzez poprawę kontroli nad mięśniami, zmniejsza sztywność i drżenie mięśni, a także powłóczenia kończynami.

Viregyt k – co to jest?

Lek Viregyt k 100 mg w formie kapsułek jest preparatem leczniczym, którego skład oparty na Amantadini hydrochloridum. Amantadyna jest substancją, która od lat doskonale sprawdzała się w leczeniu grypy. Jak stwierdzono, substancja ta skuteczna była przeciwko wirusowi grypy typu A, ale nie względem grypy typu B. Z czasem jednak wirusy wykształciły oporność na tą substancję, a w efekcie lek przestawał być wystarczająco skuteczny. Jednakże, Viregyt k zastosowanie może znów znaleźć jako skuteczna broń przeciwko wirusom. Założono, że może łagodzić objawy niektórych infekcji, jak również chronić przed zachorowaniem. Z tego powodu wskazano na Viregyt k stosowanie którego miałoby pomóc w walce z nowymi odmianami chorób. Badania wciąż trwają.

Recepta na Viregyt k

W Polsce wszystkie preparaty, które zawierają amantadynę są wydawane wyłącznie na receptę. Viregyt k na receptę można zrealizować w niemal każdej aptece, jeśli tylko lek jest dostępny. Recepta na Viregyt k ma zapewnić kontrolowane wydawanie tego leku, jak i przekazywanie leku wyłącznie osobom, którym jest on niezbędny. Możliwym jest wystawienie na Viregyt k recepty online, tylko i wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Trzeba przy tym pamiętać, że jest to lek, którego nie należy stosować bez wyraźnych wskazań. Tak, jak i wiele innych środków leczniczych, również amantadyna posiada przeciwwskazania, jak i sporadycznie pojawiające się skutki uboczne. Z tego powodu e-recepta na Viregyt k jest niezbędna. Wyłącznie lekarz może podjąć decyzje, czy występują określone przeciwwskazania, niewskazane połączenia środków leczniczych, czy nadużycia. Na Viregyt-k recepta wydaje się być zatem niezbędna. Jest to szczególnie ważne ze względu na zdrowie i życie pacjentów, bowiem lek ten może wejść w reakcję z innymi środkami farmaceutycznymi, jakie pacjenci zażywają. Dlatego zażywanie leku może zalecić tylko i wyłącznie lekarz.

Viregyt-k bez recepty

Wciąż nie brakuje osób, które chcą wiedzieć gdzie kupić Viregyt k bez recepty. Okazuje się bowiem, że kwitnie czarny rynek, na którym można dostać Viregyt-k bez recepty. Należy jednak podkreślić, że jest to niezgodne z polskim prawem, zaś preparaty sprzedawane są z nieznanych źródeł. Oznacza to, że ich stosowanie nie jest bezpieczne, a także, że nie mamy pewności, czy w opakowaniu leków naprawdę znajduje się właśnie ten środek. Dla własnego dobra powinno się unikać zakupu Viregyt k 100 mg bez recepty, gdyż w najlepszym przypadku nie zadziała na człowieka w żaden sposób, zaś w najgorszym może zagrozić zdrowiu, a nawet życiu. Jeśli zażywanie tego specyfiku okaże się być niezbędne, a lekarz wskaże na konieczność przyjmowania właśnie tego preparatu, należy wykupić lek w aptece na receptę, którą wystawi lekarz. W żadnym razie nie należy sięgać po środki lecznicze z niesprawdzonych źródeł. Należy także podkreślić, że każdy preparat leczniczy może wykazywać działania niepożądane. W przypadku amantadyny skutki uboczne mogą być bardzo nieprzyjemne, dlatego lek można stosować wyłącznie pod opieką lekarza. To najbardziej bezpieczne rozwiązanie, gdyż lekarz zawsze ma większą wiedzę niż pacjent w zakresie tego, co może nam pomóc, a co nie.

Viregyt-k zamiennik

Tańsze zamienniki produktów leczniczych są znane już od wielu lat. Zwykle są to produkty o bardzo podobnym lub identycznym składzie, z taką samą substancją czynną, jednak o innej nazwie. Zwykle Viregyt k zamiennik odróżnia się również ceną. Zamienniki popularnych leków są bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy zaoszczędzić lub nie stać nas na oryginalne produkty lecznicze. Ponadto, zdarza się, że zamiennik Viregytu k, amantix może być łatwiej dostępny w aptekach czy hurtowniach, niż sam oryginalny lek. Z tego względu często warto sięgać po takie rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że nawet zamiennik bez recepty nie jest dostępny. Wszelkie preparaty zawierające amantadynę mogą być kupowane wyłącznie na receptę. Jeśli więc ktoś oferuje nam sprzedaż leku oryginalnego bądź jego zamiennika bez konieczności posiadania recepty, to jest to działanie nielegalne. Powinno być także sygnałem ostrzegawczym, ponieważ nie możemy mieć pewności, czy w opakowaniu rzeczywiście znajduje się wspomniany preparat leczniczy.

Gdzie kupić Viregyt k?

Z uwagi na to, że lek w ostatnim czasie stał się bardzo popularny, wiele osób zastanawia się, czy i gdzie zdoła pozyskać ten preparat. Sytuacja na całym świecie sprawiła, że preparat zaczął znikać z półek w aptekach i hurtowniach. Zatem, czy Viregyt k kupie od ręki? Najczęściej osoby, które posiadają receptę na ten preparat leczniczy muszą zgłosić się do apteki, która dopiero sprowadzi lek. Jednak odkąd wprowadzono reglamentację na amantadynę, czas oczekiwania nie jest zbyt długi. Zdarza się także, że znajdziemy w sieci informację: Viregyt k kup online. Jednak nawet apteki internetowe wydają ten lek wyłącznie na receptę. Oznacza to, że amantadynę możemy kupić w sieci, a preparat powinniśmy otrzymać z wysyłką, kurierem wprost pod drzwi mieszkania. Nie zapominajmy przy tym, że lek Viregyt k 100 mg może być przyjmowany wyłącznie pod okiem lekarza. Z tego powodu konieczne jest wystawienie przez lekarza recepty na lek Viregyt k.

Viregyt k import

Z powodu dużego zainteresowania lekiem, jak i zmniejszającą się ilością preparatów dostępnych w naszym kraju Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na tymczasową zgodę na import Viregytu k z innych krajów. Różnica pomiędzy tym, czy jest Viregyt k importowany czy wyprodukowany w kraju powinna być dostrzegalna jedynie po samym opakowaniu. Obecnie dopuszczone jest wydawanie tego produktu pochodzenia zagranicznego, jednak tylko w aptekach. W ten sposób możemy mieć pewność, że jest to lek sprowadzony legalnie i bezpiecznie. Jeśli ktoś nie wie, Viregyt k importowany gdzie kupić, powinien udać się do apteki i tam uzyskać wszelkie informacje na ten temat. Sprzedaż preparatu poza aptekami i bez recepty jest nielegalna. To bardzo ważne, ponieważ działania niepożądane amantadyny mogą okazać się bardzo groźne.

Viregyt k – Przeciwwskazania

Leków nie mogą przyjmować pacjenci, u których występuje chociaż jeden z poniższych czynników:

  1. nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku
  2. ciężka choroba nerek
  3. wrzody żołądka
  4. drgawki
  5. ciąża

Viregyt k cena

Dla produktu Viregyt k, cena może być różna w zależności od odpłatności. Dla osób pełniących obowiązki obronne, seniorów, a także dla inwalidów wojennych i ich rodziny lek wydawany jest za darmo. Jednak na recepcie musi być zaznaczona taka informacja. Viregyt k cena 100 mg preparatu przy 30% odpłatności powinna oscylować wokół 6 złotych. Z kolei pełnopłatny produkt może kosztować około 20 złotych. Dla preparatu Viregyt k 100 mg, cena może być różna w poszczególnych punktach aptecznych.

Viregyt k dawkowanie

W przypadku preparatu Viregyt k 100 mg dawkowanie ściśle z zaleceniami lekarza jest niezwykle ważne. W przypadku dzieci młodszych niż 5 lat, nie należy podawać tego preparatu w ogóle. W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią lek jest niewskazany do stosowania. Dla osób dorosłych, które nie są uczulone na którykolwiek ze składników preparatu dawkowanie Viregyt k 100 mg nie powinno być wyższe niż 1 kapsułka 100 mg na dobę. Jednak dawkowanie uzależnia się od choroby, w której podaje się preparat. Wskazane jest dawkowanie nie przekraczające 100 mg na dobę, jednak w przypadku choroby Parkonsona dawkowanie może być wyższe. Preparat należy podawać zgodnie z zaleceniami lekarza i nie można przekraczać zalecanej dziennej dawki produktu.

Viregyt k skutki uboczne leku

U części pacjentów zdarza się, że zażywanie leków powoduje skutki uboczne. Czasem mają ona bardzo łagodny przebieg, z czasem przybierają bardziej ostrą formę. Należy pamiętać, że jeśli objawy niepożądane utrzymują się dłuższy czas lub są niepokojące należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy Viregyt k można kupić bez recepty?

Zarówno lek Viregyt k recepty wymaga tak, jak i wszystkie inne preparaty lecznicze zawierające tą właśnie substancję czynną. Leku nie można pozyskać legalnie bez recepty. Pamiętajmy przy tym, że kupując preparat bez recepty i z innego miejsca niż apteka narażamy swoje życie i zdrowie. Nigdy nie możemy mieć całkowitej pewności, czy dany preparat rzeczywiście zawiera substancję czynną, a także wszystkie w pełni bezpieczne składniki. Zdarza się, że substancje zawarte w kapsułkach mają nie wiele wspólnego z tymi, które powinny się tam znaleźć. Aby mieć pewność, że przyjmujemy w pełni bezpieczny preparat leczniczy powinniśmy kupić Viregyt k na receptę w aptece. Pamiętajmy także, że wydawanie leku wyłącznie na receptę da nam bezpieczeństwo jego stosowania. Jedynie lekarz może stwierdzić, czy amantadyna może pomóc w przypadku danego schorzenia, czy nie wejdzie w reakcję z przyjmowanymi lekami, a także czy w określonym stanie zdrowia może być przyjmowany.

Gdzie kupić Viregyt k nierefundowany?

Viregyt k nierefundowany możemy otrzymać w każdej aptece, zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. Istotne jest, że nawet w przypadku leku nierefundowanego musimy posiadać na niego receptę. Lek Viregyt k jest na receptę i nie ma możliwości pozyskania preparatu z legalnego źródła nie posiadając recepty. Bez względu na to, czy posiadamy receptę z adnotacją o refundacji czy też Viregyt k 100 mg nierefundowany, żadna apteka nie wyda nam preparatu bez recepty. Jest to bardzo ważne, gdyż tak jak każdy inny lek, Viregyt k 100 mg może mieć działania niepożądane, które w niektórych przypadkach mogą być zagrożeniem dla zdrowia lub życia. Z tego powodu nie należy przyjmować leku bez wskazań lekarza, a także bez opieki lekarza.

Ile kosztuje amantadyna w aptece?

Lek stosowany na grypę, jak i chorobę Parkinsona Viregyt k 100 na receptę zawiera w swoim składzie substancję czynną amantadynę. Jednak nie jest to jedyny preparat leczniczy, w którego składzie znajduje się amantadyna. Substancja ta jest również w zamiennikach tego leku. Cena preparatów z amantadyną w przypadku odpłatności 30% może kosztować od około 6 do 30 złotych. Zaś amantadyna nierefundowana może kosztować od około 20 do nawet 70 złotych. Cena może różnić się w różnych aptekach, także w aptekach internetowych i stacjonarnych. Jednak różnica jest widoczna również w preparatach leczniczych zawierających tą substancję czynną. W aptece znajdziemy także inne preparaty lecznicze, które w swoim składzie mają amantadynę.

Viregyt k do kiedy reglamentacja?

Ze względu na ogromne zainteresowanie preparatem oraz jego niewystarczającą ilością, jak i niebezpieczeństwem związanym z niekontrolowanym zażywaniem leku, Ministerstwo Zdrowia wprowadziło w listopadzie 2020 roku reglamentację na ten preparat. Jednak w lipcu 2021 roku lek Viregyt k nie był już lekiem reglamentowanym. Osoby, które mogą otrzymać receptę na Viregyt k 100 mg powinny jeszcze bez trudu zrealizować ją w dowolnej aptece. Nie wiadomo jednak, czy w najbliższym czasie nie zostanie wprowadzone ponownie ograniczenie sprzedaży leku. Należy przy tym pamiętać, że lek Viregyt k 100 mg powinien być przyjmowany wyłącznie pod nadzorem lekarza, gdyż może dawać nieprzyjemne skutki uboczne. Tym bardziej ograniczenie jego dostępności może wpłynąć na bezpieczeństwo osób, które chciałyby stosować lek bez niezbędnych wskazań.

Jak dawkować lek Viregyt k?

Viregyt k dawkowanie ma ściśle określone, związane bezpośrednio z chorobą, na którą ma pomagać. Tak też, w przypadku wirusa grypy typu A zaleca się 1 kapsułkę leku Viregyt k 100 mg na dobę. Jest to dawka, jaką podaje się wyłącznie osobom dorosłym, które nie posiadają przeciwwskazań do stosowania produktu. Dzieci poniżej 5 roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny w ogóle przyjmować preparatu leczniczego Viregyt k 100. 1 kapsułkę preparatu przyjmujemy popijając ją dużą ilością wody. W przypadku choroby Parkinsona producent zaleca stosowanie nawet 2 kapsułek preparatu na dobę. Jednak ostateczną decyzję podejmuje lekarz prowadzący, dlatego nie należy samodzielnie decydować o ilości przyjmowanego preparatu leczniczego. Tę decyzję pozostawiamy lekarzowi.

Informacje zawarte na blogu należy traktować jako treści edukacyjne. Nie mogą one zastępować konsultacji z lekarzem i nie mogą być traktowane jako porada lekarska. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystywanie porad na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem. 

4/5 - (58 votes)