Tabletka dzień po Lublin

Gdzie dostać receptę na tabletkę dzień po w Lubinie? Z pomocą przychodzi nam przygodnia online, gdzie lekarz dyżuruje 24 godziny na dobę. Dzięki temu rozwiązaniu możemy otrzymać receptę nawet w niedzielny poranek. Nie musimy szukać przychodni z najbliższym wolnym terminem i organizować specjalnej wycieczki do gabinetu, tylko po to żeby otrzymać receptę na tabletkę dzień po. Standardowy czas oczekiwania na taką receptę to około 10-15minut. Dzięki przychodni online zyskujemy ogromny komfort, który w takich przypadkach często jest na wagę złota. Dostęp do ,,antykoncepcji awaryjnej” jest obecnie dość ograniczony, co dodatkowo nakłada stres na pacjentki, co negatywnie wpływa na zdrowie oraz jakość życia. Erecepta na tabletkę dzień po w Lublinie wypisywana jest na podstawie krótkiego formularza. Działa on dokładnie tak samo jak wywiad lekarski. To na podstawie tego formularza, lekarz wypisuję receptę. Jest to erecepta, która przychodzi w postaci kodu, w sms-ie. Nie ma nic prostszego! Kod wystarczy tylko podać w aptece przy zakupie tabletki dzień po.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Lublin – jak uzyskać receptę?

Tabletka dzień po stanowi jedną z metod tak zwanej ,,awaryjnej antykoncepcji’’. Ma ona na celu zapobieganie owulacji bądź zapłodnieniu. Tabletka dzień po zabezpiecza przed ciążą, wtedy gdy użyta jest maksymalnie do 72 godzin po odbytym stosunku. Należy jednak pamiętać, że najwyższa jej skuteczność jest w 24 godzinie po zbliżeniu. W Polsce tabletki dzień po są wydawane jedynie na receptę. Więc w te 24 godziny musimy wliczyć sobie wizytę u ginekologa, czekanie w kolejce i wycieczkę do apteki. To wszystko pochłania wiele czasu. Jednak w tym przypadku jest on niesamowicie istotny. Niestety w dużym mieście, takim jak Lublin na wizytę do ginekologa można czekać nawet kilka dni. Nie mówiąc już o sytuacji, kiedy do zbliżenia dojdzie w sobotni wieczór, a mało który ginekolog przyjmuje w niedzielę. Nie zawsze możemy liczyć na wizytę wtedy kiedy tego chcemy. Ograniczają nas również godziny pracy przychodni, które często wynoszą zaledwie kilka godzin oraz zapełniony grafik. Z pomocą przychodzi przychodnia online. Wykupując konsultację online oraz wypełniając ankietę na temat naszego zdrowia możemy uzyskać e-receptę na tabletkę dzień po w Lublinie. Cały proces odbywa się online, kod SMS do e-recepty jest wysyłany w ciągu 15 minut!

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Lublin

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Lublin

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Lublinie

Najnowsze wpisy na blogu