Recepta ellaOne online

Jeśli zapomnieliście się zabezpieczyć albo standardowe metody antykoncepcji zawiodły – nie ma powodów do stresu –  możesz jeszcze przyjąć tebletkę ellaOne. Jest to tzw. „tabletka po” (antykoncepcja przyjmowana po stosunku). Ma ona na celu opóźnienie lub zahamowanie owulacji. Można ją przyjąć aż do 5 dni po stosunku, lecz musisz pamiętać, że im później, tym skuteczność leku spada.

Tabletka jest dostępna wyłącznie na receptę. Aby uzyskać receptę na lek ellaOne – należy wykupić konsultację online oraz wypełnić krótką ankietę z wywiadem zdrowotnym. Jeśli lekarz nie będzie widział przeciwwskazań dostaniesz SMSem kod do e-recepty na twój telefon. Receptę możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce.

W tej sytuacji czas ma kluczowe znaczenie. Skuteczność ellaOne jest uzależniona od szybkości reakcji i ich wzięcia od momentu stosunku bez zabezpieczenia. Zatem nie zwlekaj z podjęciem decyzji do ostatniej chwili. Nasze konsultacje lekarskie odbywają się przez całą dobę. Nie ma znaczenia czy wykupisz konsultację w nocy, czy w dzień.

pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka ellaOne- skuteczność

Warto zajrzeć do ulotki Ellaone przed zażyciem leku. W razie wątpliwości można również skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Najlepiej jednak zażyć pigułkę Ellaone jak najszybciej od niezabezpieczonego stosunku. Im szybciej tabletka zostanie zażyta, tym jej skuteczność będzie większa i będzie mniejsze prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Tabletkę Ellaone można przyjąć w dowolnym dniu cyklu miesięcznego. Jeżeli w ciągu 3 godzin od zażycia wystąpią wymioty, należy przyjąć kolejną dawkę. Trzeba pamiętać, że tabletki Ellaone są przeznaczone dla kobiet dorosłych od 18 roku życia. W innym przypadku o taką tabletkę młodociana kobieta musi się zgłosić wraz z prawnym opiekunem.

Tabletek antykoncepcji awaryjnej nie mogą stosować kobiety młodociane przed pierwszą miesiączką. Według badań klinicznych na grupie pacjentek skuteczność Ellaone w pierwszych 120 godzinach wynosi do 98%. Oczywiście im wcześniej zostanie zażyta tabletka, tym skuteczność jest większa. Na podstawie badań klinicznych ilość stwierdzonych ciąż po zażyciu tabletki Ellaone w czasie od 48 do 120 godzin po stosunku wyniósł 2,1%. Badanie było przeprowadzone na grupie 1241 kobiet, ciąże stwierdzono u 26 z nich. Zatem tabletka Ellaone może być naprawdę skuteczny nawet 2-5 dni od niezabezpieczonego bądź źle zabezpieczonego stosunku. Dotyczy to stosunku przerywanego, pęknięcia prezerwatywy, wypadnięcia wkładki domacicznej, nieregularnego przyjmowania antykoncepcji hormonalnej, a także stosunku odbywanego w dni płodne bądź tuż przed dniami płodnymi i niezabezpieczonego.

Poradnia online to miejsce, gdzie można uzyskać e-receptę na tabletkę po nie tylko bez wychodzenia z domu, ale szybko, dyskretnie i bez zbędnego stresu.

Recepta ellaOne - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Kto może wysypisać receptę na ellaone?

Receptę na tabletkę ellaOne może wypisać każdy lekarz z ważnym prawem wykonywania zawodu. Nie musi to być tylko specjalista ginekolog. Receptę może wypisać lekarz dowolnej specjalizacji lub nawet lekarz bez specjalizacji. Zatem nie musisz umawiać się do ginekologa na wizytę w gabinecie. Zapraszamy na konsultacje online, dzięki, którym lekarz na podstawie przesłanego wywiadu będzie mógł Ci wysłać receptę na ellaOne.

ellaOne - skutki uboczne

Najczęściej występującymi skutkami ubocznymi przyjęcia tabletki ellaOne są bóle głowy, mdłości, bóle brzucha, bolesne miesiączkowanie oraz poczucie zmęczenia. Należy pamiętać, że skutki uboczne występują dość rzadko. W załączonej do leku ulotce zawarte są wszystkie informacje na temat możliwych skutków ubocznych. Trzeba pamiętać, że tabletka ellaOne nie jest obojętna dla organizmu. Jeśli skutki uboczne po ellaOne nie ustępują, lub są zbyt dokuczliwe należy udać się na wizytę do ginekologa. Stosowanie leku zgodnie z zaleceniem lekarza oraz po zastosowaniu do załączonej ulotki nie powinno wywołać niepożądanych działań.

Ellaone - cena leku. Ile trzeba zapłacić za antykoncepcję awaryjną?

Poza Escapelle jako antykoncepcję awaryjną można stosować również tabletkę Ellaone. Trzeba wiedzieć, że ten lek może mieć dłuższe działanie i zapobiegać zapłodnieniu nawet do 120 godzin od stosunku. Lek przepisywany jest również tym kobietom, u których stwierdzono nietolerancję któregoś ze składników leku Escapelle. Cena Ellaone nie jest niska i jest to lek droższy od Escapelle. Za jedną tabletkę trzeba zapłacić od 65 do nawet 150 zł. Warto zatem sprawdzić dostępność leku w okolicznych aptekach. Można znaleźć lek nawet o kilkadziesiąt złotych taniej.

Oczywiście trzeba pamiętać, że skuteczność EllaOne, mimo, że można przyjąć tabletkę do 120 godzin od niezabezpieczonego lub źle zabezpieczonego stosunku, jest największa w pierwszych 12 godzinach od stosunku. Wtedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest minimalne. Warto wiedzieć, że w przypadku wystąpienia wymiotów do 3 godzin od przyjęcia Ellaone należy przyjąć jeszcze jedną tabletkę dzień po. Na szczęście wchodząc na stronę przychodni online można uzyskać ereceptę na Ellaone bardzo szybko i jeszcze tego samego dnia zrealizować receptę. Przychodnia online w przeciwieństwie do placówek stacjonarnych jest czynna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zatem zawsze w razie potrzeby można uzyskać ereceptę na Ellaone.

Nie można przyjmować więcej niż jednej dawki bądź podwójnej dawki w przypadku zmniejszenia działania antykoncepcji awaryjnej przez inne leki. Jednak o zwiększeniu dawki zawsze musi zadecydować lekarz po konsultacji. Można zatem otrzymać receptę na podwójną dawkę pod pewnymi warunkami. Należy zaznaczyć, że w jednym cyklu można zażyć tylko jedną dawkę pigułki Ellaone.

ellaOne, a alkohol

Żadnych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, ponieważ może osłabiać ich działanie. Jednym ze skutków ubocznych przyjęcia ellaOne są wymioty, a alkohol może przyczynić się do ich wywołania. Zatem po przyjęciu należy wstrzymać się od spożywania alkoholu. Jeśli po zastosowaniu ellaOne dojdzie do wymiotów należy, po konsultacji z lekarzem, ponownie przyjść dawkę ellaOne.

ellaOne Stosowanie

Tabletkę należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. EllaOne należy przyjąć jak najwcześniej po niezabezpieczonym stosunku, jednak nie później, niż po 5 dniach. Lek można przyjąć w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego oraz o dowolnej porze. W przypadku wystąpienia wymiotów po przyjęciu ellaone należy niezwłocznie zażyć kolejną dawkę.

Ile kosztuje ellaOne?

Cena ellaOne w zależności od apteki kosztuje od 80 do 150zł. Często się zdarza, że leku nie ma na miejscu w aptece, zatem warto sprawdzić przed pójściem do apteki, czy posiadają ten lek dostępny od ręki. Można również sprawdzić samą cenę ellaOne. Najlepiej korzystać z portali typu gdziepolek.pl.

Ellaone bez recepty - czy jest dostępny?

Każda antykoncepcja awaryjna jest w Polsce dostępna tylko i wyłącznie na receptę. Zatem nie można zakupić Ellaone bez recepty. Nie trzeba udawać się po Ellaone do ginekologa. Warto skorzystać z usług przychodni online. Lekarz po weryfikacji formularza o stanie zdrowia wypisze e-receptę na antykoncepcję awaryjną. Trzeba pamiętać, że Ellaone może być skuteczna, jeśli jest odpowiednio wcześnie zażyta, jednak ze względu na inną substancję czynną jej działanie może być bardziej skuteczne po kilku dniach niż w przypadku Escapelle.

Producent zapewnia skuteczność działania Ellaone do 120 godzin, a więc 5 dni od niezabezpieczonego stosunku. Nie należy wierzyć osobom sprzedającym nielegalnie leki przez internet i kupować ich z niepewnego źródła. Uzyskanie recepty jest naprawdę błyskawiczne i jeszcze nawet tego samego dnia czy nawet w nocy można ją zrealizować, wszak w każdym mieście funkcjonują apteki całodobowe. Trzeba wiedzieć, że dostępność leku Ellaone nie jest zawsze stuprocentowa, zatem najlepiej sprawdzić na stronie gdzepolek.pl czy w naszej okolicy jest apteka, gdzie można zrealizować receptę na Ellaone. W ten sposób można szybko uzyskać takową informację i udać się do wybranej apteki, by zrealizować e-receptę na Ellaone.

ellaOne, a karmienie piersią

Substancja czynna leku ellaOne jest wydzielana do mleka kobiecego. Nie badano wpływu tej substancji na noworodki i niemowlęta jednak nie można wykluczyć zagrożenia. Zatem po przyjęciu tabletki ellaone karmienie piersią nie jest zalecane przez tydzień. W tym czasie należy odsysać pokarm i go wyrzucać. Wszelkie informacje dotyczące kobiet, które karmią piersią i chcą przyjąć ellaOne są zawarte w ulotce dołączonej do opakowania. Należy postępować według informacji podanych w ulotce.

ellaOne, a owulacja

Tabletka ellaOne opóźnia bądź hamuje owulację. Zawarta w tabletce substancja czynna (octan uliprystalu) zapobiega prawidłowemu jajeczkowaniu oraz zapobiega zagnieżdżeniu się zarodka w macicy. Tabletka ellaOne może być przyjmowana w nagłych przypadkach, jednak nie później niż 120h (5 dni) od stosunku, po którym istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

dostępne usługi

Ellaone działanie leku. Poznaj jak działa substancja czynna preparatu

W przypadku Ellaone substancją czynną jest octan uliprystalu. Ta substancja wpływa na naturalną czynność progesteronu w organizmie kobiety, to znaczy opóźnia proces owulacji, czyli jajeczkowania. Pigułka Ellaone nie spowoduje poronienia w przypadku, gdy doszło już do zapłodnienia. Nie jest tabletką wczesnoporonną, a jedynie antykoncepcją w nagłych przypadkach, gdy antykoncepcja hormonalna lub inna zawiedzie. Należy wiedzieć, że taka antykoncepcja nie chroni przed chorobami wirusowymi przenoszonymi drogą płciową, przed zakażeniem wirusem HIV, chlamydiozą, opryszczką narządów płciowych, zapaleniem wątroby typu B, rzeżączką czy kiłą chroni wyłącznie prawidłowo użyta i nieuszkodzona prezerwatywa.

Tabletka Ellaone może spowodować także zmiany w endometrium, które utrudnią zaimplementowanie zapłodnionego jajeczka, czyli jego osadzenie się w jamie macicy. Kiedy jednak już doszło do rozpoczęcia zagnieżdżania lek nie wpłynie na poronienie. Nie należy stosować Ellaone w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik leku. W przypadku ciężkiej choroby wątroby lub astmy możliwość przyjęcia Ellaone trzeba skonsultować z lekarzem. Przyjęcie leku może spowodować opóźnienie miesiączki w danym cyklu o kilka dni.

Najnowsze wpisy na blogu