Recepta Escapelle online

Jeśli nie zabezpieczaliście się podczas stosunku albo metoda, którą stosowaliście okazała się nieskuteczna, możecie zastosować antykoncepcje po stosunku. Jednym z dwóch dostępnych środków antykoncepcyjnych po stosunku na rynku jest tabletka Escapelle. Jest to tzw. ,,tabletka po„. Ma na celu opóźnienie lub zahamowanie owulacji, jednak tylko w przypadku, gdy owulacja się jeszcze nie zaczęła. Substancja czynna zawarta w tabletce Escapelle utrudnia implantacje zarodka wywołując zmiany w endometrium.

W przypadku Escapelle – bardzo ważny jest czas zażycia tabletki – im szybciej, tym lepiej. Najpiej przyjąć tabletkę do 24h po stosunku. Skuteczność leku spada z godziny na godzinę. Escapelle są dostępne wyłącznie na receptę. Jednak zanim umówisz się na wizytę do ginekologa lub lekarza rodzinnego może być już za późno. Z pomocą przychodzą wizyty online z możliwością wypisania e-recepty. Lekarze dostępni są przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Wypełnij krótki wywiad medyczny, a następnie wykup konsultację. Jeśli lekarz nie będzie widział przeciwwskazań, to wypisze tobie e-receptę na Escapelle, której kod dostaniesz za pomocą SMSa oraz na podany adres email. Receptę na tabletką po możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce. Dzięki konsultacji online możesz otrzymać e-receptę już w 15 minut!

Recepta Escapelle online

Tabletka Escapelle - dodatkowe informacje

Escapelle - cena

Wiele kobiet zastanawia się ile kosztuje tabletka dzień po Escapelle. Cena jest bardzo przystępna, gdyż płaci się za jedną tabletkę zwykle od 33 do 63 zł. Rozbieżność jest zatem dość duża. Dostępność Escapelle w aptekach można sprawdzić na stronie gdziepolek.pl. Więcej niż jedna tabletka zwykle nie jest przepisywana przez lekarza. Należy jednak wiedzieć, że jeśli przyjęcie tabletki wywoła odruch wymiotny, to aby antykoncepcja awaryjna była skuteczna, należy przyjąć jak najszybciej drugą tabletkę, bowiem pierwsza została zwrócona. Na szczęście w przychodni online można uzyskać receptę niemal „od ręki” po konsultacji lekarskiej i wypełnieniu formularza dotyczącego stanu zdrowia. Zatem w przypadku zaistnienia niepożądanego działania w postaci wymiotów krótko po przyjęciu należy ten fakt zgłosić lekarzowi, który na podstawie dostępnych informacji zdecyduje czy wystawić e-receptę na kolejną tabletkę dzień po Escapelle.

Należy pamiętać, by przy zażywaniu tabletki zawsze popijać ją wodą, a nie herbatą, a już na pewno nie ziołową. Należy wiedzieć, że np. babka płesznik zmniejsza wchłanianie antykoncepcji hormonalnej, w tym również tej awaryjnej, stąd zawsze leki trzeba popijać wodą. Escapelle jest sprzedawane w opakowaniach zawierających blister z jedną tabletką. E-recepta wystawiana jest przez lekarza i przesyłana na podany adres e-mail, a także telefon. Bez problemu można ją zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek Escapelle. Należy pamiętać, że Escapelle to antykoncepcja awaryjna i nie należy traktować jej jak hormonalną. W jednym cyklu, poza wymienionym wyjątkiem można przyjąć tylko jedną tabletkę Escapelle. Trzeba pamiętać, że zwiększona ilość środka antykoncepcji awaryjnej może zwiększać zaburzenia cyklu miesięcznego. Jeśli chodzi o sam zakup, warto pamiętać, by szukać najkorzystniejszych ofert cenowych w sieci, ustawiając wyszukiwanie dla swojej okolicy. Escapelle jest najbardziej skuteczna przyjęta w pierwszych 12 godzinach od stosunku.

Escapelle po owulacji

Substancją czynną w Escapelle jest lewonorgestrel. Wpływa on na opóźnienie lub zahamowanie owulacji. Zatem Escapelle jest skuteczna wtedy, gdy do stosunku doszło przed owulacją. Escapelle może też utrudniać zagnieżdżenie się zarodka wywołując zmiany w endometrium. Jeśli natomiast jeśli doszło już do implantacji zarodka w ścianie macicy, to środek jest nie skuteczny.

Escapelle działanie

Escapelle zapobiega ciąży poprzez hamowanie uwalniania komórki jajowej, przez co uniemożliwia zapłodnienie. Jeśli komórka jajowa została już uwolniona, to Escapelle zapobiega jej zagnieżdżeniu w błonie śluzowej macicy. Bardzo ważny jest czas przyjęcia tabletki – im szybciej po stosunku, tym lepiej. Najlepiej przyjść tabletkę do 24h. Nie należy zwlekać, bo czas może działać na twoją niekorzyść.

Escapelle - skuteczność

Antykoncepcja awaryjna, jak sama nazwa wskazuje, powinna być stosowana wtedy, gdy stosunek jest niezabezpieczony bądź zawiodły środki antykoncepcyjne, np. pękła prezerwatywa. Escapelle może być naprawdę skuteczne pod warunkiem, że przyjęte jest w pierwszych 24, a najlepiej 12 godzinach od stosunku. Jak zapewniają producenci tego leku na receptę skuteczność Escapelle w zapobieganiu niechcianej ciąży wynosi 84%, jeśli zostanie przyjęty w ciągu 72 godzin od stosunku.

Oczywiście im szybciej Escapelle zostanie przyjęte, tym większa może być skuteczność zapobiegania ciąży, a w pierwszych 12 godzinach może to być nawet ok.97-98%. Ryzyko wystąpienia ciąży pomimo zastosowania leku waha się od 0,6 do 3,1% w pierwszej dobie od stosunku. Lek zawiera 1500 mg lewonorgestrelu, a dodatkowo skrobię ziemniaczaną, kukurydzianą, krzemionkę koloidalną bezwodną, magnezu stearynian i laktozę jednowodną. Przeciwwskazaniem do stosowania jest alergia na którykolwiek składnik leku. Substancja czynna powoduje opóźnienie owulacji, czyli hamowanie uwalniania komórki jajowej przez jajniki, jeśli doszło już do uwolnienia, ma uniemożliwić zapłodnienie. Zatem trzeba pamiętać, że im później zostanie zastosowana tabletka, tym większe ryzyko zajścia w ciąże. Trzeba pamiętać, że tabletka zażyta powyżej 3 dób od stosunku nie będzie skuteczna. Przy wypełnianiu formularza należy podać kiedy odbyło się niezabezpieczony stosunek. Na wszelkie pytania dodatkowe może odpowiedzieć lekarz.

Escapelle - gdzie kupić bez recepty?

Escapelle można kupić w znakomitej większości aptek w Polsce. Jest lekiem powszechnie dostępnym. Jednak trzeba pamiętać, że aby wykupić tabletkę escapelle niezbędna jest recepta. Aby uzyskać receptę na tabletkę po wystarczy odbyć konsultację online. Polega ona na wypełnieniu ankiety z wywiadem zdrowotnym. Dostępność leku oraz jego cenę Escapelle można sprawdzić na portalach, które porównują ceny leków z dostępnych aptek. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas nawet dzwoniąc do apteki i rezerwując dany lek telefonicznie.

Escapelle - co ile można brać?

Zaleca się branie nie więcej, niż 2 tabletek w czasie jednego cyklu. Należy pamiętać o tym, że tabletka Escapelle to antykoncepcja awaryjna, przewidziana do stosowania w nagłych przypadkach, gdy pozostałe metody antykoncepcji zawiodły. Zatem nie powinno się tej metody nadużywać. Tabletka antykoncepcyjna po stosunku nie jest obojętna dla organizmu, ponieważ jest to dodatkowa dawka hormonów dostarczana do organizmu. Zalecamy regularne badania oraz wizyty u lekarzy ginekologów.

Escapelle - czy jest dostępne bez recepty?

Lek Escapelle to antykoncepcja awaryjna, która przepisywana jest tylko i wyłącznie przez lekarza w poradni online lub lekarza ginekologa. Ze względu na trudność dostania się do specjalisty stacjonarnie, a także krótkotrwałą skuteczność i konieczność wzięcia tabletki dzień po jak najszybciej od niezabezpieczonego stosunku warto wejść na stronę przychodni online, gdzie można uzyskać e-receptę na escapelle po krótkiej konsultacji i wypełnieniu formularza o stanie zdrowia. Po pozytywnej weryfikacji e-recepta zostaje wysłana na podany numer telefonu. Wystarczy udać się z nią do apteki, by wykupić pigułkę Escapelle. Nie można liczyć na możliwość kupienia gdziekolwiek tego preparatu bez recepty.

Nie można również kupować takich leków w sieci z niewiadomych źródeł, gdyż nie zna się jego pochodzenia. Escapelle (tabletka dzień po) to lek hormonalny, który wpływa na opóźnienie owulacji. Może wystąpić po zażyciu krwawienie śródcykliczne niezwiązane z miesiączką. Trzeba pamiętać, że lek zażyty w danym cyklu powoduje przesunięcie terminu miesiączki często o 5-7 dni i nie jest to nic dziwnego, gdyż takie jest działanie leku. W przypadku opóźnienia sięgającego 2 tygodni należy zrobić test ciążowy, a jeśli wypadnie negatywnie skonsultować się z ginekologiem. Wystawienie recepty na Escapelle jest bardzo szybkie i wygodne, nie trzeba udawać się na wizytę u ginekologa i można wziąć tabletkę w krótkim czasie od stosunku. Tabletkę dzień po można wykupić w najbliższej aptece, gdyż z reguły jest dostępna, ale warto sprawdzić dostępność online w wyszukiwarce.

Recepta Escapelle - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

3. Zrealizuj e-receptę

Escapelle - działanie

Lek Escapelle to antykoncepcja awaryjna. Może być stosowany w ciągu 72 godzin od niezabezpieczonego stosunku. Najlepiej jeśli przyjmowany jest jak najszybciej, gdyż wtedy jego skuteczność jest większa. Substancją czynną leku Escapelle jest lewonorgestrel, który hamuje owulację, powoduje zmiany w endometrium, które mają zapobiec zapłodnieniu i zagnieżdżeniu się zarodka. Jeśli doszło do zapłodnienia i zagnieżdżenia się zarodka, lek nie spowoduje poronienia, nie jest to bowiem tabletka wczesnoporonna, a jedynie antykoncepcja stosowana w nagłych przypadkach (tzw tabletka dzień po). Gdy stosunek miał miejsce więcej niż 72 godziny wcześniej to tabletka nie będzie skuteczna, wtedy lekarz może przepisać receptę na EllaOne, która może być skuteczna do 5 dni od niezabezpieczonego stosunku, choć i w tym przypadku największa skuteczność jest w pierwszej dobie.

Wracając do Escapelle substancja czynna to nic innego jak syntetyczny progesteron, który opóźnia jajeczkowanie. Gdy doszło już do jajeczkowania lek powoduje zmiany w błonie śluzowej macicy, które mają uniemożliwić zagnieżdżenie się zarodka. Jeśli rozpoczął się już proces zagnieżdżenia się zarodka, tabletka nie wpłynie na poronienie. Trzeba pamiętać, że istnieją lekki, które mogą zmniejszać działanie Escapelle i wtedy może być konieczne przyjęcie dodatkowej dawki, o czym zadecyduje lekarz po wywiadzie lekarskim online. Dodatkowo skonsultować się powinny kobiety, które przyjmują barabiturany i inne leki stosowane w przypadku padaczki, leki stosowane w leczeniu gruźlicy, leki stosowane w przypadku zakażenia wirusem HIV, leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybicznych, takie jak gryzeofulwina, a także przyjmujące leki ziołowe zawierające ziele dziurawca zwyczajnego.

Escapelle - skutki uboczne

Trzeba pamiętać, że tabletka Escapelle, to dodatkowa dawka hormonów dla naszego organizmu. Zatem nie należy jej nadużywać i powinno się ją stosować tylko w przypadkach awaryjnych. Producent zamieszcza na ulotce listę możliwych skutków ubocznych Escapelle z podziałem na trzy grupy pod względem częstotliwości występowania:

  1. najczęściej występują nudności, ból podbrzusza oraz uczucie zmęczenia,
  2. rzadziej występują: wymioty, tkliwość piersi, krwawienie miesiączkowe inne, niż zazwyczaj, zawroty głowy,
  3. najrzadziej występuje: obrzęk twarzy, pokrzywka, świąd, wysypka.

Należy pamiętać, że skutki uboczne po Escapelle mogą wystąpić, ale nie muszą. Jeśli jakieś skutki uboczne są dla nas niepokojące lub utrzymują się zbyt długo, należy udać się do lekarza ginekologa na wizytę kontrolą lub do lekarza pierwszego kontaktu.

Pozostałe usługi: