Tabletka dzień po Gdynia

Zapomnieliście o antykoncepcji podczas stosunku? Masz obawy, że możesz być w nieplanowanej ciąży? Sprawdź, jak szybko pozbyć się kłopotliwej sytuacji, niemal bez wychodzenia z domu. Nie musisz szukać ginekologa w Gdyni – możesz zrealizować wizytę online.
Tabletka po stosunku, to silna tabletka hormonalną, której zadaniem jest, uniknięcie zapłodnienia. Bardzo ważne jest, aby przyjąć ją na czas, gdyż to właśnie on, odgrywa tu największe znaczenie. Lekarze zalecają, aby przyjąć ją, nie później jak 72 godziny, gdyż to właśnie tyle czasu, potrzebuje plemnik, by zapłodnić komórkę. Tabletka dzień po, może zostać przyjęta przez zdrową kobietę, która w ostatnim czasie nie przyjmowała tego typu lekarstw. Wydawana jest na receptę, po wcześniejszym, szczegółowym wywiadzie lekarskim, w którym trzeba podać wszelakie informacje osoby, która zgłasza się po receptę. Ale jak szybko i bez wychodzenie z domu, wejść w posiadaniu tabletki dzień po? Wystarczy wykupić konsultację lekarską, wypełnić ankietę pełniącą rolę wywiadu zdrowotnego.  Jeśłi lekarz nie znajdzie przeciwwskazań, to wypiszę receptę na tabletkę dzień po. w Ciągu 15min pacjenta dostaje SMS z kodem do e-recepty na tabletkę po.  Cały proces odbywa się online i nie trzeba iść na stacjonarną wizytę.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Gdynia – jak uzyskać receptę?

Najczęściej kobiety, które decydują się zażyć tabletkę po, umawiają się na wizytę u lekarza ginekologa niestety, nie zawsze jest on wstanie przyjąć pacjentki w ciągu tych 72 godzin, dlatego najlepszym rozwiązaniem, jest skorzystania z eporady. Przebieg jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę internetowej przychodni, wpisać wszystkie informacje, takie jak imię, nazwisko, datę odbycia stosunku oraz dane kontaktowe, w tym numer telefonu, na który ma przyjść kod erecepty. Recepta tabletka po Gdynia, nie różni się niczym od tej, którą wydaje stacjonarnie lekarz. Posiada imię, nazwisko, numer pesel, oraz kod recepty. Można zrealizować ja w dowolnej aptece, o każdej porze, dlatego jest to świetne rozwiązania dla osób, którym zależy na czasie.
Usługa internetowej recepty, jest tańsza, szybsza i pewniejsza. Usługa ta, dostępna jest całodobowo, dlatego recepta na tabletkę po Gdynia, najlepiej uzyskać właśnie w ten sposób, bez konieczności umawiania się na wizytę w przychodni. To mniej skomplikowane k czasochłonne, a za aplikowania tabletki, pozwoli szybko rozwiązać kłopotliwy problem.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Gdynia

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Gdynia

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki z Gdyni

Najnowsze wpisy na blogu