Tabletka dzień po Zabrze

Tabletkę dzień po stosuje się w sytuacjach szczególnych oraz w pewnym sensie awaryjnych. Wielu ekspertów zgodnie twierdzi, że tabletki dzień po są najlepszym rozwiązaniem w sytuacji gdy inne metody antykoncepcji zwiodły albo gdy w ogóle ich nie było. Tabletki dzień po przepisywane są jednak w Polsce na receptę. Gdzie zatem otrzymać tabletkę po w Zabrzu? Teraz nie trzeba szukać specjalisty w całym Zabrzu i czekać w długich kolejkach. Możesz zamówić ereceptę przez Internet. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić formularz i poczekać kilkanaście minut. Nasi lekarze dyżurujący 24 h na dobę, zweryfikują przedstawione przez Ciebie informacje i wystawią ereceptę na tabletkę dzień po. Po chwili otrzymasz wiadomość email z ereceptą którą zrealizować możesz w najbliższej aptece. Odpowiadając na pytanie: recepta na tabletkę po w Zabrzu? Tylko w Internecie. Szybko, bez stresu i zbędnych pytań.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Zabrze – jak uzyskać receptę?

Przy korzystaniu z antykoncepcji awaryjnej ważny jest czas. Tabletka dzień po cechuje prawie 100% skutecznością, co potwierdziły badania, jednak do 72 godzin po stosunku. Jednak im szybciej tym lepiej. Lekarze są raczej zgodni, że najlepszym czasem, na antykoncepcję awaryjną jest do 24 godzin po stosunku. Plemnik żyje w kobiecie nawet kilka godzin, dlatego ważnym jest by chroniąc się przed niechcianą ciążą, zatrzymać proces owulacji.

Dlatego nie ma czasu by szukać lekarzy i czekać w długich kolejkach. Jeżeli chcesz oszczędzić sobie stresu, wciąż patrząc na upływające minuty, skorzystaj z ekonsultacji i otrzymaj e-receptę na tabletkę po w Zabrzu już po kilkunastu minutach. Wystarczy wypełnić formularz zawierający kilka prostych pytań o Twoim stanie zdrowia. Jeżeli dyżurujący lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań, receptę wraz z kodem otrzymasz już po chwili. Wystarczy wtedy udać się do pobliskiej apteki i ją zrealizować. Oszczędzi Ci to czas, nerwy i pieniądze, gdyż wizyty u lekarzy specjalistów nie należą do tanich.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Zabrze

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Zabrze

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Zabrzu

Najnowsze wpisy na blogu