Tabletka dzień po Wrocław

Każdej z nas zdarzają się chwile zapomnienia albo stresujące momenty. Seks bez zabezpieczenia? Tradycyjna antykoncepcja zawiodła? Teraz nie jest to powód do zmartwień. We Wrocławiu receptę na tabletkę po uzyskać najlepiej przez Internet. Jest to najszybszy, najbezpieczniejszy i najtańszy sposób by uchronić się przed niechcianą ciążą. We Wrocławiu szczególnie ciężko dostać się do specjalisty ginekologa. Albo czeka się wiele dni na termin, a potem stoi w długiej kolejce albo płaci kilkaset złotych za wizytę, która trwa 5 minut. Dlatego we Wrocławiu po receptę na tabletkę po, najlepiej sięgnąć przez Internet. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić formularz i poczekać aż lekarz go zweryfikuje. Już po kilkunastu minutach otrzymasz na skrzynkę mailową oraz SMSem receptę, którą zrealizujesz w najbliższej aptece. W całym Wrocławiu nie ma szybszego sposobu na uzyskanie recepty na tabletki dzień po niż przez Internet.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Wrocław – jak uzyskać receptę?

Antykoncepcja awaryjna w Polsce dostępna jest tylko na receptę. Jest to o tyle uciążliwe, że po niezabezpieczonym stosunku masz tylko 72 godziny na skuteczne przyjęcie tabletki po. Zatem umawianie się na wizytę, które odbędzie się za kilka dni, czy czekanie w długich kolejkach nie jest dobrym rozwiązaniem. Antykoncepcja awaryjna (EllaOne i Escapelle) działa do 72 godzin pod niezabezpieczonym stosunku. Dzieje się tak dlatego, że plemniki w ciele kobiety żyją nawet kilka dni.

Substancja czynna zawarta w tabletce dzień po, hamuje rozwój produkcji komórki jajowej tj. nie dopuszcza do pęknięcia pęcherzyka. W ten sposób lek ten zabezpiecza przed zajściem w ciąże. Jednak jego skuteczność jest tym większa im mniej czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku. Nie masz więc czasu by jeździć po całym Wrocławiu i szukać lekarzy. Żeby być spokojna skorzystaj z opcji on-line, wtedy wiesz, że zdążysz na czas. Gdzie zatem po receptę na tabletkę po we Wrocławiu? Tylko w Internecie!

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Wrocław

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Wrocław

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Wrocław

Najnowsze wpisy na blogu