Tabletka dzień po Warszawa

Martwisz się, że podczas ostatniego stosunku mogło dojść do zapłodnienia? Szukasz tabletki dzień po w Warszawie? Tabletki ellaone i escapelle są dostępne tylko na receptę. Zatem, aby wykupić tzw tabletkę dzień po w aptece potrzebujesz recepty. Niestety czasem kolejki do ginekologów są długie i na przyjęcie trzeba czekać nawet parę dni. Z pomocą przychodzi przychodnia online. Dzięki niej możesz uzyskać receptę na tabletkę dzień po w Warszawie niekoniecznie odbywając stacjonarną wizytę u ginekologa. Aby uzyskać receptę na tabletkę dzień po wystarczy wykupić konsultację online oraz wypełnić formularz dotyczący stanu zdrowia. Formularz przegląda lekarz i jeśli nie ma żadnych przeciwskazań, to przepisuje receptę na ellaOne, lub Escapelle. Erecepta wysyłana jest na telefon w formie 4 cyfrowego kodu SMS. Ten kod należy podać w aptece. Trzeba pamiętać o tym, że skuteczność tabletek wraz z upływem czasu od momentu niezabezpieczonego stosunku maleje, zatem jeśli chcesz się odpowiednio zabezpieczyć, to nie zwlekaj i zamów już teraz.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Warszawa – jak uzyskać receptę?

Na rynku dostępne są dwa preparaty, tzw pigułki po – jest to ellaOne i escapelle. Obydwie tabletki różnią się miedzy sobą składem, a co za tym idzie – czasem w jakim powinny być przyjęte. Jedna tabletka może być przyjęta do 3ech dni, druga do 5 dni po niezabezpieczonym stosunku. Coraz częściej się zdarza, że pacjentki nie są w stanie umówić się do lekarza na wizytę w ciągu 72h od niezabezpieczonego stosunku. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być konsultacja online na podstawie, której lekarz będzie mógł wystawić receptę na tabletkę dzień po w Warszawie. To świetne rozwiązanie dla osób, które nagli czas. Recepta może być zrealizowana w dowolnej aptece w Warszawie. Erecepta działa dokładnie na takich samych zasadach jak recepta papierowa. Wystarczy podać w aptece czterocyfrowy kod i farmaceuta zrealizuje e-receptę na tabletkę dzień po w Warszawie. Nie musimy czekać i stresować się w kolejkach do lekarza. Wystarczy wykupić wizytę online. Cały proces – od wykupienia wizyty, to uzyskania recepty trwa do 15 minut!

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Warszawa

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Warszawa

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Warszawie

Najnowsze wpisy na blogu