Tabletka dzień po Wałbrzych

Znasz kogoś, kto pilnie potrzebował skorzystać z antykoncepcji awaryjnej? Kogoś, kogo zawiodły inne metody antykoncepcji? Takich sytuacji jest sporo. Wiążą się one z nie lada stresem. W Polsce tabletka dzień po jest wydawana jedynie na receptę. Niestety ograniczony dostęp wpływa na poziom stresu, który w takich sytuacjach jest już wystarczająco wysoki. Tabletka dzień po stanowi jedną z metod ,,awaryjnej” antykoncepcji. Ma ona na celu zapobieganie owulacji bądź zapłodnieniu. Tabletka dzień po zabezpiecza przed ciążą, gdy jest zażyta maksymalnie do 72 godzin po odbytym stosunku seksualnym, lub do 5 dni. Oczywiście najwyższa jej skuteczność jest wtedy gdy zażyję się jak najszybciej. Niestety nie zawsze w tym czasie jesteśmy wstanie udać się do lekarza. W dużych miastach terminy są bardzo odległe. Niekiedy, dodatkowo ograniczają nas obowiązki, praca, rodzina, transport lub inne życiowe sytuacje. Czasu nie zatrzymamy, ale możemy szukać wygodnych rozwiązań. Jednym z nich jest przychodnia online. W niej lekarz dyżuruje 24 godziny na dobę, więc nie ogranicza nas czas, ani dzień tygodnia. Nawet gdy do zbliżenia dojdzie w sobotni wieczór, nie musimy się tym martwić. Wystarczy wypełnić ankietę online, która pełni rolę wywiadu zdrowotnego. Na podstawie tego wywiadu lekarz decyduje, czy może przepisać receptę na tabletkę dzień po.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Wałbrzych – jak uzyskać receptę?

Jednak, jak działa wypisywanie recepty na tabletkę dzień po w Wałbrzychu? Jest to bardzo proste i wygodne. Nie ogranicza nas czas. Dzień tygodnia również nie ma znaczenia. Potrzebujemy dostęp do Internetu oraz chwilkę wolnego czasu. Recepta jest wypisywana na podstawie krótkiej ankiety dotyczącej między innymi stanu zdrowia. Została ona stworzona jako substytut wywiadu lekarskiego. Stanowi ona wyraz troski o zdrowie pacjenta. Standardowy czas oczekiwania na taką receptę to około 10-15minut. Jest ona w formie elektronicznej, w formie kodu, który przychodzi bezpośrednio na numer telefonu. Jest w formie smsa i działa na takich samych zasadach jak zwykła, papierowa recepta. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz poczucie komfortu, bezpieczeństwa, oszczędzasz czas i to bez względu na to, jaki jest dzień tygodnia.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Wałbrzych

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Wałbrzych

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Wałbrzychu

Najnowsze wpisy na blogu