Tabletka dzień po Szczecin

Każdej osobie może zdarzyć się chwila zapomnienia. Czasem zdarza się tak, że zapominamy o antykoncepcji podczas stosunku. Na szczęście istnieje rozwiązanie takie jak ,,antykoncepcja awaryjna”. Jest to tabletka antykoncepcyjna, którą trzeba przyjąć jak najszybciej po odbytym niezabezpieczonym stosunku. Tabletki dzień po dostępne są tylko i wyłącznie na receptę. Obecnie kolejki do ginekologów oraz lekarzy rodzinnych są coraz dłuższe. Trzeba pamiętać o tym, że skuteczność tabletki jest największa do 24h po stosunku. Co zrobić, gdy zależy nam na czasie?  W takiej sytuacji ograniczeniem są terminy i towarzyszący temu stres – np. jeśli jest sobota wieczór lub niedziela. Jak zatem uzyskać receptę na tabletkę dzień po w Szczecinie? Można zrealizować wizytę online! Wizyta polega na wypełnieniu formularza dotyczącego stanu zdrowia, który stanowi wywiad medyczny. Wypełnioną ankietę sprawdza lekarz i jeśli nie będzie przeciwwskazań, to wypisze receptę na tabletkę dzień po w Szczecinie. Cały proces trwa do 15 minut! Zatem jeśli zależy ci na czasie, to skorzystaj z usług przychodni online, dzięki której możesz otrzymać receptę na antykoncepcję awaryjną.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Kielce – jak uzyskać receptę?

Z pomocą przychodzi nam przygodnia online, gdzie lekarz dyżuruje 24 godziny na dobę. Dzięki temu rozwiązaniu można otrzymać receptę nawet w niedzielny poranek. Ogranicza nas tylko dostęp do Internetu. Nie trzeba szukać przychodni z najbliższym wolnym terminem i stać w kolejce do gabinetu. Standardowy czas oczekiwania na taką receptę to około 10-15minut. Dzięki przychodnią online zyskujemy ogromny komfort, który w takich przypadkach często jest na wagę złota. Erecepta na tabletkę dzień po w Szczecinie wypisywana jest na podstawie krótkiego formularza dotyczącego stanu zdrowia. Działa on dokładnie tak samo jak wywiad lekarski. To na podstawie tego formularza, lekarz wypisuję receptę. Jest to erecepta, która przychodzi w postaci kodu, w sms-ie. Nie ma nic prostszego! Kod wystarczy tylko podać w aptece przy zakupie tabletki dzień po.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Szczecin

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Szczecin

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Szczecinie

Najnowsze wpisy na blogu