Tabletka dzień po Sosnowiec

Stres po niezabezpieczonym stosunku? Nie tylko Tobie się to zdarzyło. Teraz nie musisz szukać lekarza by wystawił Ci receptę w ciągu 72 godzin. W Polsce zakup tabletki dzień po możliwy jest dopiero po konsultacji z lekarzem i wystawieniu przez niego recepty. Na szczęście są konsultację online, gdzie po wypełnieniu wywiadu, lekarz dyżurujący 24- godziny na dobę wystawi receptę, którą zrealizować można w każdej aptece. Nie trzeba szukać specjalisty w Sosnowcu, stać w kolejkach i umawiać się na wizyty dopiero za kilka dni. Wystarczy zamówić wizytę online, otrzymać receptę na tabletkę dzień po w Sosnowcu i udać się do najbliższej apteki. Gdzie zatem uzyskać tabletkę po w Sosnowcu? W Internecie, gdzie konsultacja trwa tylko chwilę. Możesz w ciągu kilkunastu minut do niezabezpieczonego stosunku otrzymać receptę bez straty czasu i niepotrzebnych nerwów. Prosty do wypełnienia wywiad obejmuje kilka podstawowych pytań, które poddawane są ocenie lekarza. Mając na względzie Twój komfort i czas lekarz wystawia receptę, którą otrzymasz na maila. Na sms wysłany zostanie następnie kod do recepty, którą zrealizować można w aptece.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Sosnowiec – jak uzyskać receptę?

Tabletkę dzień po stanowi formy antykoncepcji awaryjnej po niezabezpieczonym stosunku. Jej skuteczność wynosi nawet 98%, a jej zażycie powinno nastąpić najdalej do 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku. Pamiętać jednak należy, że największa skuteczność występuje do 24 godzin. Właśnie dlatego w trosce o pacjentki, oferujemy wizyty online. Nie musisz szukać lekarzy w Sosnowcu, czekać w kolejkach i denerwować się, można wypełnić formularz i otrzymać receptę w ciągu kilkunastu minut. Tabletka dzień po pod nazwą Escapelle i Ellaone zawierają substancje czynną hamującą owulację. W ten sposób nie dochodzi do zapłodnienia i niechcianej ciąży. Kiedy inne metody antykoncepcji zawiodły albo gdy stosunek nie był zabezpieczony najlepszym rozwiązaniem jest tabletka po, która dostępna jest tylko na receptę. Tabletka dzień po w Sosnowcu dostępna jest po konsultacji online i wypełnieniu formularza.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Sosnowiec

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Sosnowiec

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Sosnowcu

Najnowsze wpisy na blogu