Tabletka dzień po Sopot

Wielu z nas przydarzył się kiedyś stosunek bez zabezpieczenia. Nie wszystko można zaplanować i nad wszystkim mieć kontrolę. Bywa też tak, że antykoncepcja zawiodła np. gdy pękła prezerwatywa. Dziś jednak zamiast kupować test ciążowy i denerwować się przez wiele dni, wystarczy zamówić wizytę on-line i po chwili otrzymać receptę na antykoncepcję awaryjną. Gdzie uzyskać receptę na tabletkę dzień po w Sopocie? Czy trzeba umawiać się na wizytę do lekarza? Oczekiwać w długiej kolejce? Nic z tych rzeczy! Receptę na tabletkę dzień po w Sopocie najlepiej uzyskać przez Internet. Wystarczy, że zamówisz wizytę on-line, wypełnisz formularz, który sprawdzi lekarz, oceniający Twój stan zdrowia. Po chwili otrzymasz SMSem i na maila e-receptę, którą możesz zrealizować w najbliższej aptece. Wszystkie te czynności wraz z zażyciem tabletki trwać mogą zatem tylko kilkanaście minut.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Sopot – jak uzyskać receptę?

Antykoncepcja awaryjna zwana też tabletką dzień po przewidziana jest w sytuacji, gdy doszło do stosunku bez zabezpieczenia albo gdy tradycyjna antykoncepcja zawiodła. Na polskim rynku funkcjonują dwa takie leki – EllaOne i Escapelle. Pomimo, że posiadają one inną substancję czynną ich działanie jest podobne. Ingerując w gospodarkę hormonalną kobiety, blokując uwolnienie przez jajnik pęcherzyka – komórki jajowej. W ten sposób nie może dojść do zapłodnienia. Jednak w przypadku tabletki antykoncepcyjnej ważny jest czas.

Producenci przewidują jej działanie do 72 godzin po stosunku jednak im szybciej przyjmie się tabletkę tym jej skuteczność jest większa i przekracza nawet 90%. Dlatego tak ważne jest by nie tracić czasu na wizyty tradycyjne, by nie czekać w kolejkach i denerwować się czy 72 godziny już upłynęły. Właśnie z tego powodu najlepszym, a przy tym najtańszym rozwiązaniem jest wizyta on-line, gdzie wystarczy wypełnić formularz, by po kilkunastu minutach otrzymać na maila receptę na tabletkę dzień po. Zatem jeżeli recepta na tabletkę dzień po w Sopocie to tylko przez Internet.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Sopot

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Sopot

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Sopocie

Najnowsze wpisy na blogu