Tabletka dzień po Rzeszów

Nie potrzebujesz już denerwować się po niezabezpieczonym stosunku. Nie musisz szukać specjalistów w Rzeszowie, stresować się i czekać w kolejkach. Gdzie uzyskać tabletkę dzień po w Rzeszowie? To proste. Dzięki wizytom online nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy wypełnić formularz, a recepta będzie na Twoim mailu w ciągu kilkunastu minut. Zatem po niezabezpieczonym stosunku zamiast się stresować, szybko otrzymasz receptę mailem i kod sms. Można ją zrealizować w najbliższej aptece np. w Rzeszowie. W przypadku niezapieczonego stosunku bardzo ważny jest czas. Tabletki dzień po działają do 72 godzin, a najlepiej w ciągu 24. Nie ma zatem czasu by umawiać się na wizyty, czekać w kolejkach i liczyć na to, że się zdąży. Dbając o swoje pacjentki proponujemy ekonsultację, która trwa zaledwie kilka minut. Receptę na tabletkę dzień po w Rzeszowie uzyskać można zatem przez Internet i zrealizować ją w najbliższej aptece.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień Rzeszów – jak uzyskać receptę?

Pamiętać należy, że po niezabezpieczonym stosunku, kiedy plemnik dostanie się do układu rozrodczego kobiety, może żyć tam nawet kilka dni. Wtedy może zostać zapłodniona dojrzała komórka jajowa już kilka dni po odbytym stosunku. O tym wszystkim musimy wiedzieć, kiedy chcemy zrozumieć, w jakich sytuacjach pomocne będzie zażycie tabletki dzień po. Zawarta w niej substancja czynna hamuje owulację przez co nie może dojść do zapłodnienia. W związku z życiem plemnika, które trwa kilka dnia, ważne jest by tabletkę po zażyć jak najszybciej po stosunku. Przyjmuje się, że czas ten wynosi do 72 godzin jednak najlepiej gdy trwa nie więcej niż 24 godziny. Wówczas skuteczność tabletki dzień po sięga 98%. Wychodząc naprzeciw naszym pacjentkom proponujemy wizyty online, które polegają na wypełnieniu formularza. Nasz lekarz dyżurny po jego analizie wystawia receptę na tabletkę dzień po, którą zrealizować można w najbliższej aptece. Zatem bardzo szybko po niezabezpieczonym stosunku możesz zażyć tabletkę po i pozbyć się stresu.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Rzeszów

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Rzeszów

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Rzeszowie

Najnowsze wpisy na blogu