Tabletka dzień po Piła

Gdzie otrzymać receptę na tabletkę dzień po w Pile? Czy trzeba umawiać się do lekarzy? Płacić znaczne sumy za wizyty? Czekać w długich kolejkach? Teraz już nie! Wystarczy wejść do Internetu. Zamówić wizytę, wypełnić formularz i poczekać na odpowiedź lekarza. Medycy dyżurujący 24 godziny na dobę, zweryfikują Twój stan zdrowia i wystawią Ci receptę na tabletkę dzień po, którą zrealizować możesz w każdej aptece w Pile. Zatem by otrzymać receptę na tabletkę dzień po w Pile, wystarczy chwila na odwiedzenie strony internetowej przychodni i wypełnienie formularza. Koniec ze stresem, nieprzespaną nocą i obawami o niechcianą ciąże. Wiesz, że dzięki ekonsultacji zawsze zdążysz.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Olsztyn – jak uzyskać receptę?

Pamiętaj, że tabletka dzień po, aby była skuteczna, zażyta może być do 72 godzin po stosunku. Czas jest zatem bardzo ważny. Nie marnuj go na szukanie lekarzy w Pile i na stanie w kolejce. Teraz wystarczy tylko kilkanaście minut. Warto także mieć świadomość tego, że tabletka dzień po zalicza się do tak zwanych leków hormonalnych. Niezwykle ważna jest również skuteczność tej tabletki, a ta została naukowo dowiedziona. Ryzyko zajścia w ciążę po stosowaniu tabletki w ciągu pierwszych 24 godzin po niezabezpieczonym stosunku, wynosi mniej więcej 2 procent.  Często słusznie tę tabletkę określa się mianem pewnej „awaryjnej” metody antykoncepcji. Jej celem jest skuteczne zapobieganie owulacji. Tabletka skutecznie zabezpiecza przed ciążą. Na rynku oferowane są dwa rodzaje tej doraźnej, ratunkowej, oraz awaryjnej metody antykoncepcyjnej: to Escapelle i EllaOne. Oba te leki przepisywane są na receptę. Jednak dbając o swoje pacjentki, oferujemy ekonsultacje. Nie wychodząc z domu możesz otrzymać e-receptę do zrealizowania w najbliższej aptece. Zatem recepta na tabletkę dzień po w Pile – najlepiej przez Internet.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Piła

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Piła

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Pile

Najnowsze wpisy na blogu