Tabletka dzień po Opole

Gdzie po tabletkę dzień po w Opolu? Gdzie uzyskać receptę na tabletkę dzień po w Opolu? W Internecie! Dbając o swoje pacjentki proponujemy im nowe rozwiązanie. Ekonsultację! Wystarczy wykupić w-konsultację i wypełnić wywiad lekarski w postaci formularza. Lekarze, który pełnią u nas dyżur 24 godziny na dobę, dokonają jego weryfikacji i wystawią e-receptę. To niezwykle proste, szybkie i tanie rozwiązanie. Nie musisz słuchać krępujących uwag, tracić czasu i majątku na wizyty. Wystarczy odwiedzić naszą stronę i zrealizować e-receptę na tabletkę dzień po w najbliższej aptece.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Opole – jak uzyskać receptę?

Tabletka dzień po zalicza się do tak zwanej metody antykoncepcji ,,awaryjnej”. Celem jest w tym wypadku skuteczne zapobieganie owulacji u kobiety. Tabletki dzień po efektywnie zabezpieczają przed ciążą jednak tylko do 72 godzin po stosunku. Dlatego tak ważny jest czas, którego nie możesz tracić na stanie w kolejkach i szukanie lekarzy w Opolu. Z możliwości ekonsultacji skorzystało już wiele naszych pacjentek. Tabletka dzień powinna być stosowana po tym, jak miał miejsce niezabezpieczony stosunek płciowy lub wtedy, kiedy inne metody antykoncepcyjne nie zadziałały. Musimy pamiętać, że zapłodnienie jest możliwe wtedy, kiedy zdrowy oraz aktywny plemnik natrafi na dojrzałą komórkę jajową w drogach rodnych. Zapłodnienie jest możliwe w czasie dni płodnych kobiety. Te przypadają na okres przed owulacją oraz kilka dni po niej. Sama zasada działania ,,tabletki 72h po” jest niezwykle prosta. To dzięki substancjom, jakie znajdują się w preparacie, dochodzi do zablokowania owulacji lub też do zahamowania wydzielania się tak zwanego hormonu luteinizującego. To oznacza w skrócie, że kobieta musi zastosować preparat, żeby zablokować owulację i nie zajść w niechcianą ciąże. W związku z tym, że plemnik żyje w kobiecie kilka dni, czas nie jest za wiele. Eksperci zgodnie wskazują, że to maksymalnie 72 godziny po niezabezpieczonym stosunku, a najlepiej do 24 godzin. Dlatego liczy się czas i każda godzina. Wybierz najszybszą metodę otrzymania recepty na tabletkę dzień po. Ekonsultacja przez Internet.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Opole

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Opole

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Opolu

Najnowsze wpisy na blogu