Tabletka dzień po Olsztyn

Co zrobić po niezabezpieczonym stosunku albo w sytuacji gdy antykoncepcja zawiodła? Gdzie w Olsztynie można zamówić receptę tabletkę dzień po? Dziś już nie musisz zastanawiać się czy zdążysz czy lekarz Cię przyjmie albo ile zapłacisz. Receptę na tabletkę dzień po w Olsztynie najlepiej, najszybciej i najtaniej otrzymać można w Internecie.  To takie proste. Wystarczy wejść na stronę internetową, wypełnić krótki formularz i chwilę poczekać. W ciągu kilkunastu minut, jeżeli dyżurujący lekarz nie będzie miał żadnych zastrzeżeń, recepta pojawi się na Twoim mailu, a smsem dostaniesz do niej kod. Zatem koniec ze stresem, z nieprzespaną nocą, obawą przed niechcianą ciążą. Teraz nie musisz czekać w długich kolejkach u lekarzy specjalistów na terenie Olsztyna. Nie musisz się obawiać czy nie zabraknie Ci czasu. Gdzie otrzymać receptę na tabletkę dzień po w Olsztynie? W Internecie – po konsultacji lekarskiej!
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Olsztyn – jak uzyskać receptę?

Dlaczego w przypadku antykoncepcji awaryjnej tak ważny jest czas, którego nie można tracić na szukanie olsztyńskich lekarzy i stanie w kolejkach? Tabletka dzień po zawiera substancję aktywną, która blokuje proces owulacji. W związku z tym, że plemnik w ciele kobiety żyć może nawet kilka dni, ważne jest by zażyć ,,tabletkę dzień po” do 72 godzin po stosunku. Producenci i specjaliści są jednak zgodni, że najlepiej gdy zrobisz to w ciągu 24 godzin po niezabezpieczonym stosunku. Wystarczy zatem wykupić wizytę, wypełnić formularz i chwilę poczekać na receptę. Tę zrealizować możesz w najbliższej aptece. Wszystkie te proste czynności mogą zająć Ci nawet kilkanaście minut, po których będziesz spokojna i mogła spokojnie spędzić noc. Pamiętaj, że receptę na tabletkę po w Olsztynie najlepiej uzyskać w Internecie, wykupując uprzednio konsultację lekarską.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Olsztyn

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Olsztyn

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Olsztynie

Najnowsze wpisy na blogu