Tabletka dzień po Kielce

Tabletka dzień po stanowi jedną z metod ,,awaryjnej” antykoncepcji. Ma ona na celu zapobieganie owulacji bądź zapłodnieniu. Tabletka dzień po zabezpiecza przed ciążą, gdy jest zażyta maksymalnie do 72 godzin po odbytym stosunku seksualnym. Jednak, najwyższą swoją skuteczność osiąga w 24 godzinie po odbytym stosunku seksualnym. W Polsce jednak tabletki stanowiące antykoncepcję ,,awaryjną” są wydawane jedynie na receptę. Niestety w tym przypadku najważniejszy jest czas. Wizyty u ginekologa planowane są z wyprzedzeniem i ciężko znaleźć wolne miejsce wtedy, kiedy tego chcemy. Ograniczają nas również godziny pracy, które często wynoszą zaledwie kilka godzin dziennie, lub tylko w wybrane dni tygodnia. Gdzie zatem dostać receptę na tabletkę dzień po w Kielcach? Z pomocą przychodzi nam przygodnia online, gdzie lekarz dyżuruje 24 godziny na dobę. Dzięki temu rozwiązaniu dostaniemy receptę na tabletkę dzień po w piątek rano, ale i w sobotnią noc. Ogranicza nas jedynie dostęp do Internetu. Standardowy czas oczekiwania na taką receptę to około 10-15minut.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Kielce – jak uzyskać receptę?

Dzięki przychodni online zyskujemy ogromny komfort psychiczny, ale i oszczędzamy bardzo dużo czasu na czekaniu w kolejkach, rejestracjach i szukaniu lekarza, który przyjmuje w oczekiwanym przez nas terminie. Erecepta na tabletkę dzień po w Kielcach wypisywana jest na podstawie krótkiego formularza. Działa on dokładnie tak jak wywiad lekarski. To na podstawie tego formularza, lekarz ocenia czy istnieją jakieś przeciwskazania, a jeśli nie, wypisuję receptę. Jak działa erecepta na tabletkę dzień po w Kielcach? Po wysłaniu formularza czas oczekiwania wynosi od 10 do 15 minut. Jeśli lekarz nie ma zastrzeżeń, to pacjent otrzymuje kod sms na numer telefonu, który wcześniej podał. Za pomocą tego kodu jest w stanie wykupić w aptece tabletkę dzień po, ponieważ ten kod działa dokładnie tak jak zwykła, papierowa i dobrze nam znana recepta. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz ogromny komfort psychiczny, oszczędzasz czas oraz dbasz o siebie. Niestety nie każdą sytuację jesteśmy wstanie przewidzieć, ale istnieją rozwiązania, które pomagają nam właśnie w tych niespodziewanych zdarzeniach.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Kielce

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Kielce

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Kielcach

Najnowsze wpisy na blogu