Tabletka dzień po Katowice

Niezabezpieczony stosunek albo taki, w który tradycyjna antykoncepcja zawiodła od dziś nie musi związany być ze stresem. W Katowicach można uzyskać receptę tabletkę dzień po przez Internet, bez umawiania się na drogie wizyty i bez stania w strasznie długich kolejkach. By uzyskać receptę na tabletkę dzień po w Katowicach, wystarczy wykupić konsultację online, wypełnić formularz i poczekać na maila i SMSa zwrotnego. W nim znajdziesz receptę wraz z kodem, którą zrealizować możesz w jakiejkolwiek aptece. Teraz nie musisz się już stresować, zastanawiać się co zrobić i w napięciu czekać na wizytę lekarską. Po receptę tabletkę dzień po w Katowicach najlepiej sięgnąć przez Internet. W ciągu kilkunastu minut możesz zastosować antykoncepcję awaryjną i dzięki temu zaoszczędzić sporo stresu.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Katowice – jak uzyskać receptę?

Musisz pamiętać, że tabletka dzień po skuteczne jest tylko przez 72 godziny po stosunku. Dzieje się tak dlatego, że substancje czynne zawarte w EllaOne czy Escaplle (tabletkach dzień po) hamują pęknięcie pęcherzyka i powstanie komórki jajowej. W ten sposób nie dochodzi do zapłodnienia. Producenci leku zwracają uwagę, że im szybciej przyjmiesz tabletkę dzień po, tym większa skuteczność jej działania. Zatem nie możesz umawiać się na wizytę u lekarza ginekologa za kilka dni. Obawiać się czy wizyta nie zostanie przełożona i czy długa kolejka przed drzwiami specjalisty kiedyś się skończy. Teraz wystarczy wypełnić formularz i zamówić wizytę on-line. To tylko chwila, a już po kilku minutach otrzymasz receptę. To najprostsze, najtańsze i najszybsze rozwiązanie, w sytuacji gdy czas jest najważniejszy. Zapamiętaj – recepta na tabletkę dzień po w Katowicach najszybciej w Internecie.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Katowice

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Katowice

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Katowicach

Najnowsze wpisy na blogu