Tabletka dzień po Gliwice

Metoda antykoncepcji zawiodła? A może Was poniosło i zabezpieczenia w ogóle nie było? Nie ma powodu do stresu. Gdzie kupić tabletkę dzień po w Gliwicach? Możesz zrobić to przez Internet nawet bezpośrednio po niezabezpieczonym stosunku. Wystarczy wejść na stronę internetową, wypełnić formularz i poczekać na erectpę, którą zrealizować można w najbliższej aptece. Nie musisz się martwić, umawiać wizyt i szukać specjalistów. Receptę na tabletkę dzień po w Gliwicach otrzymać możesz już w kilkanaście minut po zamówieniu wizyty. Jest to niezawodny sposób by zdążyć na czas. Tabletki dzień po (antykoncepcja awaryjna) zażywane powinny być do 72 godzin po stosunku. W związku z tym, że tak ważny jest czas, a dostęp do lekarzy specjalistów w Gliwicach jest trudny, proponujemy wizyty online, z których skorzystało już tysiące naszych pacjentek. By otrzymać receptę na tabletkę dzień po w Gliwicach nie musisz czekać w kolejkach czy odpowiadać na krępujące pytania. Wystarczy wypełnić formularz i poczekać chwilę na maila z receptą.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Gliwice – jak uzyskać receptę?

Tabletka dzień to antykoncepcja awaryjna, stosowana w sytuacji gdy inna antykoncepcja zawiodła lub gdy w ogóle jej nie było. Celem tabletki jest zapobieganie zapłodnieniu przez zatrzymanie owulacji. Zawarte w Escapelle i EllaOne substancje czynne są niezwykle skuteczną formą antykoncepcji, gdyż niemal w 100 procentach są w stanie zapobiec zajściu w ciążę. Ich działanie oparte jest na  pobudzeniu organizmu kobiety do wydzielania hormonu letinizującego.

To oznacza, że tabletki dzień po efektywnie blokują owulację, co sprawia, że ryzyko zajścia w ciąże spada ważny jest czas. Producenci tabletki po wskazują na skuteczność preparatu nawet do 72 godzin. Pamiętać jednak należy, że największa skuteczność jest do 24 godzin po niezabezpieczonym stosunku. Dlatego zamiast w stresie szukać lekarza w całych Gliwicach, umawiać wizyty i nerwowo patrzeć na zegarek, lepiej wybrać najprostsze rozwiązanie i skorzystać z ekonsultacji. Dzięki temu już po kilkunastu minutach na maila i przez sms otrzymasz e-receptę z kodem, którą zrealizować możesz w najbliższej aptece.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Gliwice

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Gliwice

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Gliwicach

Najnowsze wpisy na blogu