Tabletka dzień po Gdańsk

Czy przydarzył Ci się niezabezpieczony stosunek? Czy tradycyjna antykoncepcja zawiodła? Teraz to nie problem. Wystarczy zamówić wizytę online, by po chwili otrzymać receptę na tabletkę dzień po i przestać się martwić. Gdzie zamówić receptę na tabletkę dzień po w Gdańsku? Najlepiej, najszybciej i najbezpieczniej w Internecie. Nie musisz czekać godzinami, w którejś z gdańskich przychodni. Stresować się czy wystarczy Ci czasu. Płacić za drogie wizyty nie wiedząc czy zdążysz. W całym Gdańsku, nigdzie nie otrzymasz tak szybko recepty na tabletki po jak w Internecie zamawiając wizytę on-line. Wystarczy, że wypełnisz formularz, poczekasz kilkanaście minut, aż lekarz zweryfikuje wywiad lekarski i jeśli nie będzie przeciwwskazań, to wyśle Tobie kod do e-recepty SMSem oraz mailem. Po otrzymaniu jej możesz udać się w Gdańsku do najbliższej apteki i już po chwili zażyć tabletkę. Zatem po niezabezpieczonego stosunku, receptę na tabletkę dzień po w Gdańsku możesz mieć już po kilkunastu minutach.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Gdańsk – jak uzyskać receptę?

W przypadku tabletki po czyli antykoncepcji awaryjnej bardzo ważny jest czas. Skuteczność przyjętego leku utrzymuje się do 72 godzin po stosunku tzn. do momentu, w którym dojdzie do zapłodnienia. W związku z tym, że czas oczekiwania do specjalistów ginekologów jest w Gdańsku długi, potrzebne jest rozwiązanie, które pozwoli na zażycie tabletki po, przed upływem 72 godzin. Musisz pamiętać też, że im szybciej przyjmiesz antykoncepcję awaryjną tym mniejsze jest ryzyko zajścia w ciąże.

Według producentów tabletek ElleOne i Escapelle wynosi ono ponad 90%. Nie możesz zatem czekać na wyznaczenie wizyty na przyszły tydzień, a potem zdenerwowana czekać w długiej kolejce do gabinetu. Skorzystanie z wizyty on-line zaoszczędzi Ci nerwów i pieniędzy, gdyż wizyty zdalne są zawsze tańsze, niż te w gabinecie. Podsumowując: Jak uzyskać e-receptę tabletkę dzień po w Gdańsku? Najlepiej, najszybciej i najtaniej przez Internet, zamawiając wizytę on-line.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Gdańsk

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Gdańsk

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Gdańsku

Najnowsze wpisy na blogu