Tabletka dzień po Częstochowa

W życiu przytrafiają się różne, często niespodziewane sytuacje. Do takiej należy bez wątpienia konieczność skorzystania z tak zwanej ,,antykoncepcji awaryjnej”. Jest to oczywiście bezpieczny sposób zabezpieczenia się przed ciążą, jednak nie tak łatwo dostępny. Tabletka dzień po stanowi jedną z metod antykoncepcji awaryjnej. Ma ona na celu zapobieganie owulacji bądź zapłodnieniu. Jej skuteczność jest jednak najwyższa w 24 godzinie po odbytym stosunku. Niestety nie zawsze w tym czasie jesteśmy w stanie udać się do lekarza. W dużych miastach terminy są bardzo odległe. Niekiedy, dodatkowo ograniczają nas obowiązki, praca, rodzina, transport lub inne życiowe sytuację. Czasu nie zatrzymamy, ale możemy szukać wygodnych rozwiązań. Jednym z nich jest przychodnia online. Jest to rozwiązanie na miarę naszych czasów. Życie trzeba sobie ułatwiać. W przychodni online lekarz dyżuruje 24 godziny na dobę, więc pora dnia przestaje być ograniczeniem. Bez wątpienia odejmuje to wiele stresu, osobom które potrzebują skorzystać z antykoncepcji ,,awaryjnej„. Jak działa pozyskiwanie tabletki dzień po w Częstochowie? Jest to niesamowicie proste i wygodne! Wystarczy wypełnić formularz pełniący rolę wywiadu zdrowotnego. Jeśli lekarz nie będzie widział przeciwwskazań, to wypisze receptę na tabletkę dzień po. Cały proces trwa do 15 minut!
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Częstochowa – jak uzyskać receptę?

Wystarczy jedynie dostęp do Internetu. W celu uzyskania recepty na tabletkę dzień po należy wypełnić formularz dotyczący stany zdrowie. Działa on na takich samych zasadach jak wywiad lekarski i ma służyć bezpieczeństwu pacjenta. Standardowy czas oczekiwania na taką receptę to około 10-15minut. To wszystko w trosce o komfort psychiczny pacjenta oraz jego poczucie bezpieczeństwa. Recepta, która zostaje wypisana w przychodni online jest w postaci kodu. Kod, pacjent otrzymuje w sms-sie na numer telefonu, który wcześniej podał. Za jego pomocą, jest w stanie wykupić tabletkę dzień po w aptece, ponieważ działa on dokładnie tak samo jak zwykła, papierowa recepta.
Dzięki temu rozwiązaniu pacjent zyskuje ogromny komfort psychiczny, a dodatkowo oszczędza czas. Niestety nie każdą sytuację jesteśmy wstanie przewidzieć, ale istnieją rozwiązania, które pomagają nam właśnie w tych niespodziewanych zdarzeniach.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Częstochowa

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Częstochowa

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Częstochowie

Najnowsze wpisy na blogu