Tabletka dzień po Bydgoszcz

Nikt nie lubi czekać tygodniami na wizytę u specjalisty, a później dodatkowo w kolejce. Niestety w ten sposób marnujemy ogrom naszego wolnego czasu. Dodatkowo nakładając na siebie dodatkowy stres. Jednak są sytuację, kiedy szczególnie zależy nam na czasie. I co wtedy? Dzieję się tak w przypadku wypisywania recepty na tabletkę dzień po. Jej skuteczność jest najwyższa w 24 godzinie po odbytym stosunku. Niestety w dużych miastach do ginekologa zapisywać się często trzeba z miesięcznym wyprzedzeniem. Tabletka dzień po stanowi jedną z metod tak zwanej ,,awaryjnej antykoncepcji’’. Zapobiega ona owulacji bądź zapłodnieniu. Niestety w Polsce jej zakup jest możliwy tylko za okazaniem recepty. Oczywiście najczęściej są to sytuację, których nie zaplanujemy z wyprzedzeniem. Sytuację w których zawodzi inny rodzaj antykoncepcji lub do stosunku dochodzi bardzo spontanicznie na przykład w sobotni wieczór. Jest to bez wątpienia ogromny stres oraz poczucie bezsilności względem tej sytuacji. Ogranicza nas szereg czynników zewnętrznych, które bardzo trudno przeskoczyć. Istnieje na szczęście możliwość otrzymania e-recepty na tabletkę dzień po w każdym momencie. Stanowi to bez wątpienia ogromny komfort psychiczny. Wystarczy wykupić konsultację online, następnie odpowiedzieć na parę pytań dotyczących stanu zdrowia i jeśli lekarz nie znajdzie przeciwwskazań wystawi e-receptę. Kod do e-recepty na tabletkę dzień po dostaniemy w formie SMS w ciągu 15 minut! Lekarze są dostępni 24/7!
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Bydgoszcz – jak uzyskać receptę?

Jak uzyskać receptę na tabletkę dzień po w Bydgoszczy? Z pomocą przychodzi nam przygodnia online, gdzie lekarz dyżuruje 24 godziny na dobę. Dzięki temu rozwiązaniu możemy otrzymać receptę nawet w niedzielny poranek. Jest to bezstresowa procedura. W dodatku szybka i łatwa. Standardowy czas oczekiwania na taką receptę to około 10-15minut. Erecepta na tabletkę dzień po w Bydgoszczy wypisywana jest na podstawie krótkiego formularza dotyczącego stanu zdrowia. Działa on dokładnie tak samo jak wywiad lekarski. Lekarz dyżurujący, na tej podstawie stwierdza czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do przepisania tablet. Jeśli takowych nie ma to na podstawie tego formularza, wypisuję receptę. Jest to erecepta, która przychodzi w postaci kodu, w sms-ie. Nie ma nic prostszego! Kod wystarczy tylko podać w aptece przy zakupie tabletki dzień po.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Bydgoszcz

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Bydgoszcz

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki z Bydgoszczy

Najnowsze wpisy na blogu