Tabletka dzień po Żywiec

Wielu z nas zdarzył się stosunek bez zabezpieczenia albo pęknięcie prezerwatywy. Wpływ chwili, dobra impreza, przyczyny są róże. Jest to jednak zupełnie normalne i teraz nie musi wiązać się ze stresem. Na rynku funkcjonują dwaj producenci tabletek dzień po. Są to Escapelle i EllaOne. Musisz jednak pamiętać, że w Polsce antykoncepcja awaryjna dostępna jest tylko na receptę. Zatem zanim pójdziesz do apteki musisz osobiście odwiedzić lekarza. Na szczęście nie zawsze. Teraz w Żywcu by zdobyć receptę na tabletkę dzień po wystarczy wykupić wizytę on-line poniżej, wypełnić formularz i chwilę poczekać. Już po kilku minutach recepta będzie na Twoim mailu i nie musząc się martwić możesz iść do apteki. Jeżeli zatem szukasz recepty na tabletkę dzień po w Żywcu, najlepiej uzyskaj ją przez Internet. Wystarczy kilka chwil, wizyta w aptece i masz już spokojną głowę.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Żywiec. Gdzie ją kupić?

Wizyty on-line to nie tylko wygoda i mniejsze koszty. W przypadku antykoncepcji awaryjnej niezwykle ważny jest czas. Zawarte w Escapelle i EllaOne substancje czynne blokują dojrzewanie komórki jajowej, w ten sposób chronią przed niechcianą ciążą. W związku z tym, że plemniki, żyją w ciele kobiety nawet kilka dni, ważne jest by przyjąć tabletkę dzień po jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku, maksymalnie do 72 godzin.  Ten krótki czas właściwie uniemożliwia czekanie na tradycyjną wizytę u lekarza. Z pewnością wiesz jakie są teraz terminy do specjalistów, a do tego jak drogie są wizyty. W przypadku antykoncepcji awaryjnej to już na szczęście przeszłość. W Żywcu receptę na tabletkę dzień po najłatwiej uzyskać przez Internet wykupując wizytę on-line. Jest to rozwiązanie najszybsze, najtańsze i co najważniejsze najpewniejsze.

Recepta na tabletkę dzień po Żywiec - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Żywiec

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Żywiec

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Żywcu

Najnowsze wpisy na blogu