Tabletka dzień po Ustka

Zdarzył Ci się seks bez zabezpieczenia? A może pękła prezerwatywa? Spokojnie, to nic takiego. Teraz nie musisz się stresować i z lękiem oczekiwać kolejnych dni. Pamiętaj, że na rynku dostępna jest antykoncepcja awaryjna, zwana popularnie „tabletką dzień po”. Niestety w Polsce by ją kupić należy mieć receptę, którą wystawić może tylko lekarz. Od niedawna powodowało to u pacjentek wiele stresu, gdyż musiały liczyć na łut szczęścia, że uda im się dostać na wizytę w krótkim czasie i nie stracić na niej małej fortuny. W związku z tym, że antykoncepcja awaryjna działa maksymalnie do 72 godzin po stosunku, nie możesz oczekiwać kilka dni na wizytę, czy wystawać w długich kolejkach. Na szczęście od jakiegoś czasu by otrzymać tabletkę dzień po w Ustce, wystarczy wejść do Internetu, wybrać właściwą stronę, wypełnić formularz, a po kilku minutach na Twojej skrzynce mailowej pojawi się e-recepta, dodatkowo dostaniesz kod do e-recepty SMSem. Zatem recepta na tabletkę dzień po w Ustce dostępna jest już po kilku minutach, co zdecydowanie uchroni Cię przed stresem.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Ustka. Gdzie ją kupić?

Uzyskanie tabletki dzień po w Ustce, w krótkim czasie jest bardzo ważne z uwagi na ograniczony czas działania substancji czynnej zawartej w tabletkach antykoncepcji awaryjnej (Escapelle i EllaOne). Plemnik żyje w ciele kobiety nawet kilka dni. Zatem po niezabezpieczonym stosunku albo po takim, w którym antykoncepcja tradycyjna zawiodła, koniecznym jest zahamowanie dojrzewania komórki jajowej tak by nie doszło do zapłodnienia. Jeżeli jednak preparat zostanie przyjęty zbyt późno, komórka jajowa zostanie już uwolniona i tabletka dzień po nie zadziała. Dlatego tak ważny jest czas, który wynosi jedynie 72 godziny. Nie możesz zatem umawiać się na drogie wizyty, czekać w kolejkach licząc, że Ci się uda. W Ustce receptę na tabletkę dzień po uzyskać możesz już w ciągu kilku minut w Internecie. Jest to rozwiązanie pewne, bezpieczne i tanie.

Recepta na tabletkę dzień po Ustka - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Ustka

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Ustka

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Ustce

Najnowsze wpisy na blogu