Tabletka dzień po Tychy

Antykoncepcja awaryjna, to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć zajścia w ciążę po niezabezpieczonym stosunku. Choć na obecną chwilę, istnieje wiele rodzajów antykoncepcji, w tym między innymi hormonalna, nie zawsze okazuje się ona wystarczająca, lub po prostu zapomnimy o jej zażyciu. Podczas stosunku, jak i bezpośrednio po nim, kobiecie nie musi towarzyszyć strach i niepokój. Wystarczy zażyć odpowiednią tabletkę, by rozwiązać problem. Aby uzyskać e-receptę w Tychach na tabletkę dzień po wystarczy wykupić konsultacje lekarską oraz wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia. Dzięki przychodni online nie musimy szukać lekarza, który wystawi e-receptę na tabletkę 72 po w Tychach – wszystko odbywa się online.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Tychy – jak uzyskać receptę?

Dzięki przychodni online nie trzeba osobiście udawać się na wizytę do lekarza. Można taką wizytę odbyć online. Po wypełnieniu formularza, możemy otrzymać e-receptę na tabletkę dzień po w Tychach. Formularz pełni rolę wywiadu zdrowotnego. Na jego podstawie lekarz decyduje, czy przepisać lek. Recepta na tabletkę dzień po w Tychach, może zostać zrealizowana w dowolnej aptece, w dowolnym momencie. Jest wystawiona przez lekarza, specjalistę, a droga elektroniczna, pozwala zaoszczędzić cenny czas. Należy pamiętać o tym, iż tabletka dzień po działa tylko do 72 godzin lub 5 dni od momentu zbliżenia. Jeśli obawiasz się, że podczas stosunku, mogło dojść do zapłodnienia, koniecznie skorzystaj z porady lekarza, oraz zrealizuj receptę, by uniknąć nieplanowanej ciąży.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Tychy

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Tychy

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Tychach

Najnowsze wpisy na blogu