Tabletka dzień po Toruń

Przerywany stosunek, jak i nieodpowiednio przyjmowana antykoncepcja, może mieć poważne skutki. Najczęstszym z nich, jest nieplanowana ciąża. Wiele osób uważa, że podczas wytrysku, nic się nie da zrobić, i trzeba nastawić się, na ewentualną ciążą. Tego typu myślenie jest błędne, dlatego kobiety powinny wiedzieć, jak uchronić się przed ciąża nawet, gdy zapomniały o antykoncepcji, lub okazała się ona nieskuteczna, na przykład poprzez pęknięcie prezerwatywy.
Antykoncepcja, choć najczęściej kojarzona jest z zabezpieczeniem się przed stosunkiem, może być również bezpośrednio po nim. Nie jest ona jednak tak skuteczna, i niesie ze sobą ryzyko zajścia w ciążę. Aby tego uniknąć, najlepiej jest sięgnąć po dużą dawkę hormonów, zażywając tak zwaną tabletkę dzień po. Jej silne, oraz szybkie działanie sprawia, że plemnik ma problem z zagnieżdżeniem się, co zapobiega zapłodnieniu. Ważny jest jednak czas, w jakim zostanie tabletka zażyta. Aby była ona skuteczna, należy przyjąć ją do 72 godzin od stosunku.

Tabletka dzień po jest dostępna tylko i wyłącznie na receptę. Co zrobić, gdy potrzebujemy receptę na tabletkę dzień po w Toruniu? Możemy w przychodni online wykupić wizytę, wypełnić formularz z wywiadem zdrowotnym i następnie w ciągu kilkunastu minut otrzymamy kod SMS do e-recepty. Nie trzeba osobiście umawiać się na wizytę stacjonarną do lekarza. Aby uzyskać receptę na tabletkę dzień po w Toruniu, można umówić się na konsultację online. Cały proces trwa do 15 minut!

pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Toruń. Gdzie ją kupić?

Tabletka Recepta tabletka po stosunku, jest wydawana na konkretną osobę, po szczegółowym wywiadzie lekarskim. Na podstawie podanych stosunku, ze względu na dużą ilość hormonów, wypisywana jest na zlecenie lekarza. Konieczna jest zatem wizyta u ginekologa, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, w którym nie tylko zbierze informacje o pacjentce, ale również poinformuje ją, o działaniu, oraz skutkach ubocznych przyjmowania tabletki po, wystawi receptę. W przypadku, gdy wizyta ma się odbyć po upływie 72 godzin od zbliżenia, można zdecydować się na e wizytę. Nie różni się ona niczym od tej, która odbywa się w stacjonarnym gabinecie. Wizyta, jak i recepta, wystawiona jest jednak w formie elektronicznej, co skraca czas oczekiwania, i umożliwia wykupienie tabletki na czas. Klasyczna, jaki i erecepta, wystawiana jest przez lekarza specjalistę, który posiada uprawnienia, dlatego erecepta tabletka po Toruń, może zostać zrealizowana w każdej aptece w dowolnym terminie.
Jeśli obawiasz się, że możesz zajść w ciążę, skorzystaj z tabletki po stosunku, wypisanej z polecenia lekarza

Recepta na tabletkę dzień po Toruń - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Toruń

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Toruń

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Toruniu

Najnowsze wpisy na blogu