Tabletka dzień po Sanok

Każdej z nas zdarzyło się stracić głowę pod wpływem chwili czy emocji. Teraz jednak niezabezpieczony stosunek nie musi oznaczać kłopotów. Zdarza się też, że tradycyjna antykoncepcja zawodzi – gdy pęknie prezerwatywa. Dziś nie musisz już w nerwach wykonywać testów, albo oczekiwać na umówienie na wizytę do ginekologa. Wystarczy wejść do Internetu, zamówić wizytę on-line, wypełnić formularz, poczekać na jego akceptację przez lekarza. W wyniku wizyty online otrzymasz e-receptę na tabletkę dzień po. Z otrzymaną receptą udać się do najbliższej apteki. Zatem jeżeli recepta na tabletkę dzień po w Sanoku, to tylko przez Internet. Dobrze wiemy ile czasu trwa zapisywanie się do lekarzy specjalistów. Czasem tydzień albo nawet dwa. Do tego ceny – teraz wynoszą one 200, a nawet 300 zł. Inaczej jest w przypadku wizyty on-line. Umawiasz się od razu, na nic nie czekasz, a koszt jej nie przekracza 100 zł. Zatem nawet w kilkanaście minut otrzymać możesz receptę, którą zrealizujesz w aptece w Sanoku.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Sanok. Gdzie ją kupić?

Korzystanie z antykoncepcji awaryjnej, to jednak przede wszystkim czas. Producenci tabletki dzień po, tacy jak EllaOne czy Escapelle, wskazują, że skuteczność leku to około 90%. Ważne jest jednak, że im więcej czasu minie od niezabezpieczonego stosunku, tym skuteczność tabletki dzień po maleje. Podaje się, że masz 72 godzimy na przyjęcie Escapelle i EllaOne, po tym czasie leki stają się nieskuteczne. Dzieje się tak dlatego, że plemniki w ciele kobiety żyją kilka dni. W tym czasie nie można dopuścić do pęknięcia pęcherzyka i uwolnieniu komórki jajowej. Proces ten blokują substancje czynne zawarte w tabletce dzień po. Właśnie w związku z tym, że ilość czasu jest ograniczona nie możesz ryzykować. Szukać specjalistów po całym Sanoku. Denerwować się czy w ciągu 72 godzin lekarz Cię przyjmie. Stać w korytarzu przez wiele godzin i nie wiedzieć czy Ci się uda. Dlatego jeżeli recepta na tabletkę dzień po w Sanoku to tylko przez Internet. Oszczędzisz czas, pieniądze i przede wszystkim nerwy.

Recepta na tabletkę dzień po Sanok - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Sanok

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Sanok

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Sanoku

Najnowsze wpisy na blogu