Tabletka dzień po Radom

Niechciana ciąża, to ogromny problem dla wielu kobiet. Choć na co dzień wiele z nich zażywa antykoncepcję, może zdarzyć się sytuacja, gdy zawiedzie, a kobieta pozostanie z ogromnym problemem. W Polsce, dostępne są tak zwane tabletki dzień po, których zadanie, jest zapobiegnięcie ciąży. Składają się z silnych hormonów, które uniemożliwiają zajście w ciążę. Aby wejść w posiadanie tabletki po stosunku, należy zgłosić się do lekarza, który wypisze e-receptę. Nie trzeba szukać lekarza stacjonarnie np. w Radomiu, aby uzyskać receptę na tabletkę dzień po. Odbywa się to online po szczegółowym podaniu informacji, na temat osoby zgłaszającej się do lekarza. Należy wypełnić formularz, który pełni rolę wywiadu zdrowotnego a następnie wykupić konsultację. Na podstawie lekarz kwalifikuję pacjentkę. Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań kod SMS do e-recepty dostaniemy w 15min!
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Radom – jak uzyskać receptę?

W jaki sposób uzyskać receptę na tabletkę dzień po w Radomiu?
Są dwa sprawdzone sposoby, na zakup tabletki po stosunku. Można udać się do lekarza ginekologa stacjonarne, który podczas badania, przeprowadzi wywiad, oraz przepisze tabletkę. Metoda ta, jest jednak bardzo ryzykowną. Jeśli nie zdążymy w ciągu 72 godzin, może być już za późno, na zapobiegnięcie ciąży. Drugi sposób, to kontakt z internetowym lekarzem. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić obowiązkowy formularz, podając dane pacjenta, w tym numer pesel, imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres. Lekarz, weryfikuje dane bardzo szybko, nawet w ciągu 20 minut. Recepta wystawiana jest przez lekarza, a kod recepty, otrzymuje pacjent za pomocą SMS. Wystarczy tylko udać się do apteki i zrealizować e-receptę. Taki sposób, cieszy się największą popularnością, gdyż skraca czas, który w tym przypadku, jest bardzo ważny. Jeśli obawiasz się, że podczas ostatniego zbliżenia seksualnego, mogło dojść do niewystarczającej ochrony antykoncepcyjne, to udaj się koniecznie do lekarza. Nie zwlekaj! Czas ma ogromne znaczenie. Tylko pierwsze 72 godziny, mogą uchronić Cię przed nieplanowaną ciążą.
Tabletka dzień po Radom, nie powinna być przyjmowaną przez osoby chore, oraz kilka razy, dlatego koniecznie powiedz lekarzowi wszystkie informacje w wywiadzie lekarskim.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Radom

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Radom

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Radomiu

Najnowsze wpisy na blogu