Tabletka dzień po Poznań

Jeśli uprawiałaś seks bez zabezpieczenia lub zwykła metoda antykoncepcji zawiodła, możesz się martwić o zajście w ciążę. Jedną z dostępnych opcji może być pigułka „dzień po”, która działa poprzez zapobieganie lub opóźnianie owulacji. Chociaż często nazywa się ją pigułką „dzień po”, w rzeczywistości można ją zażyć do pięciu dni po stosunku bez zabezpieczenia, w zależności od rodzaju przyjmowanej pigułki. Im szybciej zażyjesz pigułkę rano po, tym większe są szanse na uniknięcie ciąży. Pigułka „dzień po” jest przeznaczona do stosowania w nagłych wypadkach i nie powinna być stosowana regularnie.
Po zażyciu tabletki „dzień po” kobiety powinny przez pozostałą część cyklu stosować barierową metodę antykoncepcji, taką jak prezerwatywy. Pigułka „dzień po” może opóźnić następną miesiączkę. Ale jeśli spóźni się więcej niż 21 dni, najlepiej wykonać test ciążowy. Recepta na tabletkę dzień po w Poznaniu może zostać wystawiona elektronicznie, dzięki czemu nie musisz czekać na wizytę u lekarza. W przypadku tabletek dzień po ważny jest czas przyjęcia leku. Najlepiej to zrobić do 24h od niezabezpieczonego stosunku. Zatem nie warto tracić czasu w kolejce do lekarza w Poznaniu po receptę na tabletkę dzień po. W przychodni online wystarczy wykupić wizytę, wypełnić formularz z wywiadem zdrowotnym. Dane medyczne analizuje lekarz i jeśli nie będzie przeciwwskazań, to wystawi e-receptę na tabletkę dzień po. Kod SMS z e-receptą dostaniesz już w kilka minut po wypełnieniu formularzu. Z tym kodem należy udać się do apteki i wykupić dany lek. Lekarze pracują 24/7.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Poznań. Gdzie ją kupić?

Tabletka dzień po stanowi awaryjną metoda antykoncepcyjną. Ma na celu zapobieganiu owulacji przez co nie dochodzi co zapłodnienia. Na rynku dostępne są dwa preparaty o takim działaniu – jest to ellaOne oraz escapelle. Który należy przyjąć? To zależy od czasu od odbytego stosunku oraz fazy cyklu miesiączkowego. Escapelle najlepiej przyjąć do 3ech dni od niezabezpieczonego stosunku. Po 72h tabletka jest nie jest skuteczna. Jeśli minęło więcej niż 3 dni należy sięgnąć po ellaOne. Obydwa leki są dostępne w aptekach tylko na receptę. Niestety wizyty u ginekologa zazwyczaj planowane są z parodniowym wyprzedzeniem i ciężko znaleźć wolny termin, gdy nas czas nagli. Gdzie zatem uzyskać receptę na tabletkę dzień po w Poznaniu? Z pomocą przychodzi przychodnia online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dostępne 24/7. Lekarz w przychodni online dyżuruje 24 godziny na dobę. Zatem, aby otrzymać receptę na tabletkę dzień po w Poznaniu wystarczy wykupić wizytę online i wypełnić wywiad medyczny. Lekarz od razu się z nim zapoznaje i jeśli nie będzie przeciwwskazań, to wypisze e-receptę na pigułkę dzień po.

Recepta na tabletkę dzień po Poznań - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Poznań

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Poznań

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Poznaniu

Najnowsze wpisy na blogu