Tabletka dzień po Konin

Martwisz się, że podczas ostatniego zbliżenia, mogło dojść do zapłodnienia? Nie minęło jeszcze 72 godzin, a ty marzysz o tym, by uniknąć nieplanowanej ciąży? Nie martw się, istnieje pewne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć ciąży, bez konieczności wizyty w szpitalu czy klinice. Koniecznie to sprawdź!
Wędrujący do komórki plemnik, może przeżyć do 72 godzin. W tym czasie, w ciele kobiety, zachodzi wiele zmian, które mają na celu, pomóc w zapłodnieniu komórki. Jeśli obawiasz się, że ten proces właśnie się rozpoczął sprawdź, jak skutecznie oraz szybko, uniknąć zapłodnieniu. Istnieje specjalna tabletka, której zadaniem jest zapobiegnięcie ciąży. Stosuje się ja tuż po stosunku, nie dłużej jednak, jak 72 godziny. Jej silne działanie sprawia, że plemnik nie jest wstanie przeżyć, zapobiegając przy tym zapłodnieniu. Tabletka dzień po w Koninie, sprzedawana jest na zlecenie lekarza. Konieczne jest zatem, umówienie się na wizytę, podczas której, na podstawie wywiadu, lekarz zbiera informacje, oraz podejmuje decyzję, o wystawieniu recepty. Co zrobić, gdy nie można dostać się do lekarza stacjonarnie? Można skorzystać z przychodni online. W przychodni należy wykupić wizytę i odpowiedzieć na parę pytań, jeśli lekarz nie znajdzie przeciwwskazań – to w ciągu 15 minut dostaniemy kod SMS do e-recepty. E-receptę na tabletkę dzień po w Koninie możemy zrealizować w dowolnej aptece.

pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Konin - gdzie ją kupić?

Coraz częściej zdarza się, że lekarz nie jest wstanie przyjąć pacjentki w ciągu 72 godzin, od momentu zbliżenia seksualnego. W tym przypadku, pojawia się strach i niepokój, że stosunek może zakończyć się nieplanowaną ciążą. Rozwiązaniem na tego typu sytuacje, jest możliwość skorzystania z eporady, podczas której, za pomocą porady telefonicznej lub internetowej, lekarz, posiadający uprawnienia do badania oraz wystawiania recepty, może przeprowadzić wywiad, oraz wystawić potrzebą e-receptę na tabletkę dzień po w Koninie. Tak samo jak w przypadku recepty od lekarza przyjmującego stacjonarnie, receptę można zrealizować w dowolnym momencie, a dzięki szybkiej interwencji, na poradę nie trzeba czekać długo. To świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim rozwiązaniu problemu.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Konin

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Konin

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Koninie

Najnowsze wpisy na blogu