Tabletka dzień po Gorzów Wielkopolski

Życie cały czas nas zaskakuje, niestety nie zawsze pozytywnie. Zdarzają się sytuacje nie do przewidzenia albo chwile zapomnienia. Stosunek bez zabezpieczenia? Pęknięta prezerwatywa? Dzisiaj to już nie problem. Wystarczy kilka prostych kroków, by pozbyć się stresu i znów cieszyć się życiem. Na polskim rynku dostępna jest antykoncepcja awaryjna (tzw tabletka dzień po) w postaci tabletek Escapelle i EllaOne. Jednak w naszym kraju otrzymać można je tylko na receptę. Zatem gdyby chciało się kupić tabletkę dzień po w Gorzowie Wielkopolskim, należało umówić się na wizytę do specjalisty, czekać na przyjęcie i płacić za nią krocie. Teraz jednak receptę na tabletkę dzień po w Gorzowie Wielkopolskim uzyskać można przez Internet. Zapraszamy do naszej przychodni online. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić formularz, opłacić wizytę i po chwili na Twojej skrzynce mailowej pojawia się e-recepta. Z nią możesz iść do apteki i po kilku minutach masz spokojną głowę. Zatem by w Gorzowie Wielkopolskim uzyskać receptę na tabletkę dzień po najlepiej zamówić wizytę on-line w Internecie.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Gorzów Wielkopolski. Gdzie ją kupić?

Dlaczego tak ważny jest czas? Dlaczego nie możesz oczekiwać na wizytę przez kilka dni i liczyć, że lekarz jej nie odwoła? Po stosunku plemniki w ciele kobiety żyją nawet kilka dni. Tabletka dzień po zapobiega zapłodnieniu przez zahamowanie rozwoju komórki jajowej. Skuteczność EllaOne czy Escapelle to jednak maksymalnie 72 godziny. Do tego czasu masz nawet 90% szans by uchronić się przed niechcianą ciążą. Jednak po 3 dobach procent ten znacząco spada. Dlatego najlepszych rozwiązaniem jest uzyskanie w Gorzowie Wielkopolskim tabletki dzień po przez Internet. Wystarczy nawet kilka minut byś otrzymała receptę i zakupiła Escapelle i EllaOne. Umawianie się na wizytę tradycyjną i oczekiwanie na wizytę może skutkować tym, że zwyczajnie nie zdążysz. Dlatego pamiętaj, jeżeli recepta na tabletkę dzień po w Gorzowie Wielkopolskim to tylko przez Internet.

Recepta na tabletkę dzień po Gorzów Wielkopolski - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Gorzów Wielkopolski

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Gorzów Wielkopolski

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Gorzowie Wielkopolskim

Najnowsze wpisy na blogu