Tabletka dzień po Bielsko-Biała

Niezabezpieczony stosunek albo pęknięta prezerwatywa nie muszą dziś oznaczać stresu i zmartwień. Na szczęście od wielu już lat na rynku istnieje antykoncepcja awaryjna, zwana „tabletką po”, czyli Escapelle i EllaOne. Pamiętać jednak musisz, że wykupić je w aptece możesz tylko na podstawie recepty. Jednak od jakiegoś już czasu jej uzyskanie nie jest tak trudne jak kiedyś. Odkąd pojawiły się konsultacje on-line w Internecie, otrzymanie recepty na tabletkę dzień po w Bielsku-Białej nigdy nie było tak proste. Koniec zatem ze stresującym (ze względu na czas) umawianiem się do lekarzy specjalistów. Dość z wysokimi kosztami wizyt i czekaniem w długich kolejkach. Teraz w Bielsku – Białej by otrzymać receptę na tabletkę dzień po, wystarczy wykupić wizytę online, wypełnić formularz i chwilę poczekać. Wystarczy kilka, kilkanaście minut, by na Twoim telefonie znalazła się recepta SMS wraz z kodem. Nie matem sensu wykupywać tradycyjnych wizyt nie wiedząc czy się zdąży.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Bielsko-Biała. Gdzie ją kupić?

Pamiętaj, że antykoncepcja awaryjna działa tylko do 72 godzin po stosunku. Producenci wskazują jednocześnie, że im szybciej przyjmiesz tabletkę tym mniejsze ryzyko niechcianej ciąży. Plemniki w ciele kobiety żyją przynajmniej kilka dni. Substancja czynna zawarta w ElleOne i Escapelle, powoduje zahamowanie produkcji komórki jajowej przez jajnik. W związku z powyższym nie może dojść do zapłodnienia. Dlatego tak istotny jest czas, którego nie ma za wiele. Warto zatem zadać sobie pytanie, czy lepiej denerwować się, umawiając na drogie wizyty tradycyjne, czy otrzymać receptę na tabletkę dzień po w Bielsku – Białej za znacznie niższą cenę i w ciągu kilkunastu minut? Odpowiedź może być tylko jedna. Pamiętaj zatem, jeżeli potrzebujesz recepty na tabletkę dzień po w Bielsku – Białej to wypełnij formularz i udaj się do apteki.

Recepta na tabletkę dzień po Bielsko-Biała - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Bielsko-Biała

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Bielsko-Biała

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Bielsku-Białej

Najnowsze wpisy na blogu