Tabletki na Odchudzanie Xenical (orlistat)

Wiele osób zmaga się z nadprogramowymi kilogramami. Niestety od tego tylko krok do nadwagi, a potem już otyłości, która jest chorobą. Dlatego też czas najwyższy wziąć się za siebie i podejść do tego problemu w pełni odpowiedzialnie. Coraz częściej w leczeniu otyłości stosuje się lekarstwa, które wykazują stosunkowo dużą skuteczność.

Jednym z leków na receptę, który wykorzystywany jest w leczeniu jest Xenical (orlistat). Lek ten jest dostępy tylko i wyłącznie na receptę. Aby ja otrzymać należy wykupić konsultację online, oraz wypełnić formularz, który stanowi wywiad lekarski. Jeśli lekarz na stwierdzi przeciwwskazań wypisze receptę i w ciągu 10 minut dostaniesz SMSem kod do e-recepty.

Xenical (orlistat)

Xenical (orlistat)- podstawowe informacje

Xenical to lek nie suplement diety, przez co jego działanie zostało potwierdzone przeprowadzonymi badaniami. Preparat jest na receptę i zażywa się go tylko w określonych jednostkach chorobowych takich jak otyłość. Ale jest też skuteczny u osób z nadwagą, choć jego działanie zupełnie nie skupia się na hamowaniu mechanizmów neurochemicznych, zatem uczucie głodu nie jest redukowane. Natomiast w tym przypadku skuteczność wynika z wstrzymywania reakcji chemicznych. Otóż substancją czynną tego leku jest orlistat, inhibitor lipaz, czyli enzymów, które biorą udział w trawieniu tłuszczów. Główna substancja czynna, czyli orlistat zaburza rozbijanie dużych cząsteczek tłuszczów na mniejsze i łatwo przyswajalne, czyli wolne kwasy tłuszczowe i monoglicerydy. W rezultacie utrudnia wykorzystanie energii ze spożytych tłuszczów, czego wynikiem jest to, iż aż 30% tłuszczu z posiłków niestrawiona przechodzi przez jelita i jest wydalana.

Xenical (orlistat)- cena

Cena tabletek Xenical (orlistat) wynosi około 250 złotych. Oczywiście może się wydawać stosunkowo duża, bądź wygórowana, jednak warto zdawać sobie sprawę, że jest to lek nie suplement diety. Dodatkowo opakowanie zawiera 84 kapsułki i jest to dawka, która starcza na przeprowadzenie całej kuracji.

Xenical (orlistat) - czy jest dostępny bez recepty?

Jest to lek, który wydawany jest z przepisu lekarza. Na szczęście w razie konieczności możecie skorzystać z poradni online. Oznacza to, że wasza konsultacja odbędzie się właśnie online. Podczas niej lekarz przeprowadzi rzetelny i dokładny wywiad. Jeżeli uzna, że leczenie tym lekarstwem jest konieczne to otrzymasz e-receptę na Xenical (orlistat). Taka forma wizyt jest wygodna, tym bardziej, że nie trzeba czekać w kolejce.

Xenical (orlistat) - kto może rozpocząć terapię?

Tabletki Xenical (orlistat) należy stosować tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Stosuje się go w leczeniu otyłości u osób dorosłych jeżeli BMI jest równe bądź wyższe niż 30. Ale można go stosować także u osób z dużą nadwagą, w przypadku których BMI waha się na poziomie 28-30. W obu przypadkach ważne jest występowanie określonego czynnika ryzyka. Zatem poza nadwagą czy otyłością powinno też występować duże ryzyko nadciśnienia tętniczego bądź wysoki poziom cholesterolu czy ryzyko zaburzenia gospodarki węglowodanowej lub cukrzyca.

Xenical (orlistat) - skuteczność

Lek przy regularnym stosowaniu wykazuje dużą skuteczność, która została potwierdzona badaniami naukowymi. Osoby stosujące się do zalecanej zbilansowanej diety i stosujące lek bardzo szybko dostrzegły różnice. Ale trzeba też pamiętać, że poza zażywanie leku i dietą niezbędna jest też aktywność fizyczna i zmiana nawyków żywieniowych, gdyż w innym przypadku kilka miesięcy po zakończeniu kuracji może dojść do szybkiego tycia.

Xenical (orlistat) - opinie

Opinie o orlistat są bardzo pozytywne. Większość osób zachwala jego skuteczność, ale zwraca też uwagę na konieczność stosowania bardziej zbilansowanej diety i dołączenia aktywności fizycznej. Pani Kamila pisze: super lek, wreszcie pozbyłam się dodatkowych kilogramów. Nie tylko lepiej się czuje, ale i lepiej wyglądam. Ale pamiętajcie, że lek to nie wszystko i musicie też być aktywne. Z kolei pani Ela pisze: Świetny lek, rzeczywiście efekty są widoczne już po kilku tygodniach. Polecam.

Xenical (orlistat) - dawkowanie

Lek orlistat należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza i absolutnie samodzielnie nie można zmieniać zaleconej dawki. Zazwyczaj lekarz zaleca zażycie kapsułki w czasie posiłku bądź też maksymalnie 1 godzinę po jego spożyciu. Lek trzeba popić wodą. Jeżeli jednak posiłek nie zawiera tłuszczów bądź ich ilość jest naprawdę niewielka to można pominąć dawkę. Ale to jak ma być zażywany lek zależy w dużej mierze od rodzaju otyłości pacjenta, ale i samej diety.

Xenical (orlistat) - wskazania do stosowania

Lek Xenical stosowany jest w leczeniu pacjentów z otyłością oraz pacjentów z dużą nadwagą, szczególnie jeżeli występują u nich dodatkowe czynniki ryzyka zachorowania na cukrzycę typu III. Leczenie można rozpocząć po wcześniejszej terapii dietetycznej, ale tylko wtedy, gdy doszło do spadku masy ciała o minimum 2,5 kg w okresie nie dłuższym niż cztery tygodnie. Lek przeznaczony jest tylko do stosowania u osób dorosłych.

Xenical (orlistat) - efekty

Przy regularnym stosowaniu tabletek Xenical (orlistat) zgodnie z zaleceniami lekarza redukcja masy ciała następuje już po tygodniu bądź dwóch od rozpoczęcia terapii. Jednak jak każdy lek tak i ten może powodować efekty niepożądane. Występują one najczęściej w formie śluzowych czy tłuszczowych stolców, ale i wzdęć czy samoczynnego wylewania się tłuszczu z odbytu, co jest oczywiście związanie z tym, że 30% tłuszczu nie przyswaja się i będzie usuwane z organizmu.

Pozostałe konsultacje: