Tabletka dzień po Kraków

Antykoncepcja awaryjna może być stosowana przez kobietę, która nie stosowała antykoncepcji podczas seksu lub jeśli zastosowana przez nią antykoncepcja zawiodła – na przykład prezerwatywa pękła lub pominięto pigułkę – i nie chce zajść w ciążę. Jeśli potrzebujesz skorzystać z opcji awaryjnej i zabezpieczyć się przed nieplanowaną ciążą, recepta na tabletkę dzień po w Krakowie jest w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy, że wykupisz wizytę online i wypełnisz formularz. Jeśli lekarz nie będzie widział przeciwwskazań, to błyskawicznie wyśle tobie e-receptę na tabletkę dzień po w formie SMSa. Dzięki e-recepcie na tabletkę dzień po możesz wykupić lek ellaOne lub escapelle w aptece w Krakowie. Jest to bardzo wygodny sposób – nie musisz już szukać ginekologa, który przyjmuje np. w niedziele. Należy pamiętać, że skuteczność antykoncepcji awaryjnej maleje wraz z upływem czasu. Lekarze zalecają aby, w zależności od wybranego preparatu, przyjąć go do 72h lub 5 dni po stosunku. Zatem nie warto zwlekać z decyzją o zakupie. Zatem nie musisz szukać lekarza, który wypiszę receptę na tabletkę dzień po w Krakowie – wystarczy skorzystać z usług przychodni online.
pudełko tabletki dzień po

Antykoncepcja awaryjna - ellaOne

Tabletka dzień po Kraków – jak uzyskać receptę?

O czym należy pamiętać – przyjmowanie awaryjnej pigułki antykoncepcyjnej nie zapewnia ochrony, jeśli później będziesz uprawiać seks bez zabezpieczenia. Jest to metoda typowo awaryjna i nie powinna być nadużywana.  Jest to rozwiązanie stricte awaryjne – zawartość w tabletce odpowiednich hormonów sprawia, że zostanie przesunięty Twoja owulacja lub zapłodnione jajeczko nie zagnieździ się w macicy – ze względu na interakcję z organizmem nie zaleca się zbyt częstego jej stosowania, ponieważ można w ten sposób rozregulować swój cykl miesiączkowy i doświadczyć innych efektów ubocznych.

Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy pigułka „dzień po” skutecznie zapobiega ciąży, jest to, czy następna miesiączka nadejdzie wtedy, kiedy powinna. Pigułka „dzień po” działa opóźniając owulację, dzięki czemu nie uwalniasz komórki jajowej dla pozostałych plemników w twoim systemie do zapłodnienia. Prezerwatywy pękają, brakuje pigułek antykoncepcyjnych, a w namiętności można przeoczyć antykoncepcję. Dlatego od czasu do czasu kobieta może potrzebować antykoncepcji awaryjnej, znanej jako pigułka „dzień po”. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest największe w ciągu dwóch dni poprzedzających owulację włącznie. Jajeczko żyje przez 24 godziny, a plemniki mogą żyć do trzech do pięciu dni, dlatego poczęcie może nastąpić kilka dni po stosunku. Pigułka „dzień po” działa poprzez opóźnienie wzrostu hormonu, który rozpoczyna owulację, czyli uwalnianie komórki jajowej. Opóźniając lub zatrzymując uwolnienie komórki jajowej, plemnik nie może dotrzeć do komórki jajowej i nie dochodzi do zapłodnienia.

Recepta tabletka dzień po - jak uzyskać?

3 proste kroki
Zamów konsultację na Escapelle online

1. Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę na Escapelle online

2. Wykup konsultację

 3. Zrealizuj e-receptę

Recepta ellaOne Kraków

W zależności od tego, ile czasu minęło od niezabezpieczonego stosunku należy wybrać odpowiedni lek. Escapelle jest sugerowane w momencie, gdy od niezabezpieczonego stosunku nie minęło jeszcze 72h. Escapelle to lek, który oddziałuje na proces uwalniania się komórki jajowej. Substancją czynną jest lewonorgestrel. Im wcześniej lek będzie użyty, tym jest bardziej skuteczny. Tabletka Escapelle ma działanie antykoncepcyjne, więc zapobiega ciąży, nie jest to środek, którego należy nadużywać i jest nieskuteczny w momencie, gdy kobieta jest już w ciąży.

Recepta escapelle Kraków

Tabletki po stosunku, to silne, hormonalne tabletki, które działają do 72 godzin lub 5 dni (zależy od rodzaju tabletki) od ich zażycia. Jeśli jednak kobieta nie może w tym czasie udać się do lekarza, wystarczy skorzystać z internetowej porady, podczas której, lekarz przeprowadzić wywiad, oraz na podstawie zgromadzonych informacji, podejmie decyzję o słuszności wystawienia e-recepty na tabletkę dzień po.

dostępne usługi

Ellaone recepta - jak można ją uzyskać. Ile trzeba czekać na wystawienie?

Podobnie jak w przypadku antykoncepcji awaryjnej Escapelle również receptę na Ellaone można uzyskać w przychodni online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu można uzyskać receptę od lekarza. Wszystkie informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach kobieta musi podać w formularzu, który przesyłany jest do lekarza. W nim również powinna zawrzeć informację dotyczącą tego, kiedy odbyła niezabezpieczony bądź niewłaściwie zabezpieczony stosunek. Na tej podstawie, a także według ewentualnych przeciwwskazań do stosowania niektórych preparatów, np. tych zawierających w składzie laktozę, lekarz może zdecydować o przepisaniu recepty na lek Ellaone.

Lek ten podobnie jak Escapelle posiada w składzie laktozę jednowodną, dlatego nietolerancja laktozy jest przeciwwskazaniem do stosowania, ale o przepisaniu leku zadecyduje lekarz. E-receptę na Ellaone można zrealizować w każdej aptece, w której dostępny jest lek. Należy go zażyć jak najszybciej, popijając szklanką wody. Nie ma znaczenia czy lek przyjmowany jest przed posiłkiem, podczas posiłku, czy po nim. Przychodnia online działa przez całą dobę, co jest bardzo wygodne w sytuacjach nagłych, kiedy nie można dostać się do specjalisty, czyli ginekologa.

Warto wiedzieć, że receptę może wypisać również lekarz POZ, ale tutaj stacjonarnie także trudno dostać się na wizytę od razu, a w sytuacji pandemicznej możliwa jest często tylko telekonsultacja, zatem wygodniej jest skorzystać z usług poradni online i uzyskać e-receptę na tzw tabletkę dzień po, po weryfikacji zgłoszenia od razu. Zostaje ona przesłana na podany numer telefonu i można ją od razu zrealizować w aptece. Trzeba powiedzieć, że dzięki wysokiej skuteczności można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć zajście w ciąże po zażyciu tabletki Ellaone w zaleconym czasie. Szacuje się według badań, że 2 na 100 kobiet mimo zażycia antykoncepcji awaryjnej może zajść w ciążę.

Apteki w Krakowie

Najnowsze wpisy na blogu