Mysimba - recepta

Konsultacja lekarska z możliwością wystawienia e-recepty na lek Mysimba.

Wypełniając formularz pełniący rolę wywiadu zdrowotnego możesz uzyskać receptę online na Mysimba. Lek wspomaga odchudzanie, jest przeznaczony dla osób, których BMI jest większe, niż 30. Mysimba zawiera 2 substancje czynne: naltrekson i bupropion. Wpływają na obszary mózgu, które są odpowiedzialne za kontrole apetytu. Trzeba jednak pamiętać, aby wraz ze stosowaniem leków dbać o ujemny bilans energetyczny oraz odpowiednią dawkę aktywności fizycznej.

MySimba - podstawowe informacje

Coraz więcej osób zmaga się z otyłością, dlatego warto podjąć niezbędne działania, aby zgubić nadprogramowe kilogramy.  Ciekawym wyborem są tabletki Mysimba wspomagające walkę z otyłością, które cechuje przedłużone działanie. Warto wiedzieć, że jest to lek nie suplement diety zatem jego skuteczność została potwierdzona badaniami. Jego skład oparty na dwóch substancjach czynnych taki jak chlorowodorek naltreksonu oraz chlorowodorek buprioprionu. Trzeba też wiedzieć, że Mysimba zawiera także laktozę, a więc nie powinien być stosowany w przypadku osób uczulonych . Mysimba działa ośrodkowo, co oznacza, że obie substancje wzajemnie na siebie działają blokując mechanizmy neurochemiczne dzięki temu uczucie łaknienia i głodu nie jest odczuwalne. Obie substancje działają na jądro łukowate podwzgórza i obszar mezolimbiczny. Preparat może by stosowany w Unii Europejskiej od 2015 roku, jednak niezbędna jest recepta na Mysimba.

Mysimba - dawkowanie i schemat przyjmowania

Tabletki Mysimba należy zażywać zgodnie z ustalonym schematem ustalonym przez lekarze. Absolutnie nie można przekraczać zalecanej dawki. Zgodnie z tym, co producent sugeruje:

1 tydzień: 1 tabletka rano

2. tydzień: 1 tabletka rano, druga wieczorem

3. tydzień: 2 tabletki rano, trzecia wieczorem

4. tydzień: 2 tabletki rano i 2 tabletki wieczorem.

Maksymalna zalecana dawka leku wynosi dwie tabletki dwa razy na dobę. Lek MySimba trzeba popić niewielką ilością wody, bez rozgryzania tabletki.

Uwaga: Tabletek MySimba absolutnie nie można przyjmować podczas posiłku zawierającego dużo tłuszczu, gdyż może dojść wtedy to ataku padaczkowego.

Mysimba - informacje

Tabletki Mysimba to lek nie suplement diety, dlatego też jego działanie zostało potwierdzone wynikami badań. Może być on stosowany u pacjentów jeżeli początkowy wskaźnik masy ciała BMI wynosi 30 kg/m2 lub więcej. Tabletki Mysimba działają na układ nerwowy. Zawierają naltrekson , antagonistę opioidów i bupropion , antydepresant aminoketonowy dzięki temu chorzy nie odczuwają łaknienia, co w połączeniu z dietą niskokaloryczną oraz aktywnością fizyczną powoduje utratę kilogramów. Ale trzeba też wiedzieć, że choć Mysimba jest bardzo skuteczna to jednak działa tylko w momencie gdy będziemy stosować zbilansowaną dietę oraz prowadzić aktywny tryb życia.

Kto może rozpocząć terapię lekiem Mysimba?

Lek może być stosowany tylko za zgodą lekarza i w określonych przypadkach. Zaleca się jego stosowanie u pacjentów, których wskaźnik masy ciała w fazie początkowej (przed rozpoczęciem terapii wynosił 30 kg/m2, a także u osób z nadmierną masą ciała wynoszącą 27 – 30 kg/m2 i to w przypadku, gdy występuje u liczne dolegliwości spowodowane właśnie otyłością. Można do nich zaliczyć choćby nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2 lub podwyższone stężenie lipidów we krwi. Lek może być stosowany tylko i wyłącznie u osób dorosłych.

Mysimba - skuteczność

Lek Mysimba uznaje się za skuteczny, co potwierdzają 4 niezależnie przeprowadzone badania. Badanie przeprowadzono na grupie 4500 osób z nadwagą bądź otyłością . Po 28 tygodniach pacjentów zauważono, że w przypadku większości doszło do spadku masy ciała o co najmniej 5% , choć byli i pacjenci, którzy zanotowali spadek masy ciała nawet o 10%. Oczywiście samo stosowanie leku Mysimba nie wystarczy, bo niezbędne jest wprowadzenie ruchu, a także zdrowej i lekkostrawnej diety.

Mysimba - cena

Pomimo, że Mysimba jest lekiem wspomagającym leczenie otyłości nie można liczyć na żadną refundację. Otóż za 112 tabletek Mysimba o przedłużonym uwalnianiu trzeba zapłacić 425 złotych, co zasadniczo nie jest wygórowaną ceną biorąc pod uwagę fakt, że opakowanie zawiera ilość tabletek, która jest wystarczająca do przeprowadzenia całej kuracji. Aby uzyskać e-receptę na Mysimba skorzystaj z konsultacji online. Jesli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań wyśle do Ciebie kod SMSem do e-recepty na Mysimba. Aby zrealizować receptę – w aptece musisz podać tylko ten kod oraz swój numer pesel.

MySimba- opinie

Opinie o leku są bardzo dobre. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że mogą wystąpić nawet ciężkie skutki uboczne choćby w postaci ataków padaczkowych. Jednak wielu pacjentów ceni sobie ten produkt uważając go za bardzo pomocny. W Internecie można zaleźć wiele opinii od zadowolonych klientów. Przytoczymy parę. Pani Kasia napisała: lek bardzo mi pomógł, choć przyznam, że na początku bałam się go stosować. Ale po kilkunastu tygodniach moja waga spadła o ponad kilkanaście kilogramów, a ja poczułam się zdecydowanie lepiej. Z kolei Ala21 napisała: Zawsze byłam pulchna, ale potem pod wpływem stresującej pracy stałam się zwyczajnie gruba. Stosowałam diety, ćwiczyłam i nic, na szczęście lekarz przepisał mi lek MySimba i efekty zauważyłam bardzo szybko, wreszcie nie podjadam.

Mysimba - kiedy odstawić?

Jeżeli dojdzie do wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych, choćby myśli samobójczych, ataków padaczki bądź też wystąpienia nudności należy od razy skonsultować się z lekarzem, który podejmie decyzję czy należy dalej kontynuować leczenie czy go zaprzestać. W tym przypadku analizuje się czy korzyści wynikające z przyjmowania leku są większe niż potencjalne ryzyko.
Ponadto jeżeli po 16 tygodniach stosowania preparatu masa ciała pacjenta nie zmniejszy się o co najmniej 5%względem masy ciała początkowe lekarz może zalecić odstawienie leku.

Mysimba - efekty

Efekty leczenia tabletkami Mysimba są uznawane za duże i zazwyczaj wynoszą redukcję co najmniej 5% początkowej masy ciała, choć są pacjenci, którzy stracili 10% masy ciała. Ale trzeba też wiedzieć, że jak każdy lek może wywołać efekty uboczne, choć nie u każdego pacjenta występują.

Można do nich zaliczyć uczucie lęku, ból głowy, niepokój ruchowy, ale skutki uboczne mogą objawiać się też dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Może więc wystąpić np. ból brzucha, nudności, zaparcie, wymioty.

Jak zdobyć receptę na Mysimba?

Tabletki Mysimba wydawane są tylko i wyłącznie na receptę. Zatem warto tutaj skorzystać z przychodni online. Na samym początku lekarz przeprowadzi bardzo dokładną konsultacje. Pacjent wypełni ankietę, która jest wywiadem zdrowotnym. Na tej podstawie lekarz podejmie decyzję i po postawieniu diagnozy wypisze receptę, a więc nie trzeba nawet wychodzić z domu, by otrzymać receptę na Mysimba.

Mysimba - przeciwwskazania

Lek Mysimba nie może być stosowany jeżeli występują przeciwwskazania. Zabronione jest jego zażywanie jeżeli pacjent ma stwierdzoną nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Dodatkowo chorzy na nadciśnienie mogą rozpocząć kurację jeżeli ich ciśnienie zostało wyregulowane. U osób z padaczką, bądź w przypadku tych, którzy kiedykolwiek doświadczyli ataku padaczkowego stosowanie leku jest zabronione, podobnie u osób guzem nowotworowym zlokalizowanym w ośrodkowym układzie nerwowym. Zabronione jest zażywanie leku po nagłym odstawieniu alkoholu i u chorych na chorobą afektywną dwubiegunową podobnie jak u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby o przebiegu ciężkim.

Pozostałe konsultacje: